Aandacht voor chipmachinemaker ASML op Damrak na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar ASML. De chipmachinemaker werd door de Aziatische beleggingsadviseur Aletheia Capital op de verkooplijst gezet in aanloop naar de kwartaalcijfers, die ASML op 29 januari bekendmaakt. Het koersdoel voor het aandeel ASML werd gezet op 500 euro, waarmee de beleggingsadviseur een koersdaling voorziet van ongeveer een derde ten opzichte van de huidige aandelenprijs van 748 euro.
ASML won woensdag nog ruim 2 procent. Ook andere chipbedrijven gingen omhoog na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om minstens 500 miljard dollar te investeren in de infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Mede door de winsten in de chip- en techsector sloot de S&P 500-index op Wall Street op een nieuw recordniveau.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een lager begin, na de nipte verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent hoger, na een sterker dan verwachte Japanse exportgroei in december. De beurs in Shanghai won 0,6 procent, na een oproep van de Chinese autoriteiten aan de grote staatsfondsen en verzekeraars in het land om meer aandelen te kopen. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent.
Kospi
De Kospi in Seoul zakte ruim 1 procent, na een tegenvallende groei van de Zuid-Koreaanse economie in het vierde kwartaal. Zuid-Korea kampt met een politieke crisis door de schorsing en arrestatie van president Yoon Suk-yeol, die begin december een staat van beleg had uitgeroepen.
Op het Damrak zal Galapagos mogelijk ook tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De biotechnoloog werd door de kenners van de Britse bank Barclays op de verkooplijst gezet.
Consumentenvertrouwen
Statistiekbureau CBS maakte verder bekend dat het Nederlandse consumentenvertrouwen in januari verder is afgenomen. De stemming onder consumenten verslechterde voor de vierde maand op rij en ligt al geruime tijd onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar.
De euro was 1,0405 dollar waard, tegen 1,0418 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 75,07 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper, op 78,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
14 uur geleden