Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na winsten op Wall Street

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na winsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zullen vrijdag naar verwachting in de belangstelling staan op de Amsterdamse beurs. Op Wall Street lieten de grote Amerikaanse chipmakers donderdag stevige winsten zien door optimisme bij beleggers over de vooruitzichten voor de sector. Daarnaast gaat de aandacht vooral uit naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne.

De Britse premier Boris Johnson zei "niet optimistisch" te zijn dat de Russische president Vladimir Poetin werkelijk vrede wil en dat de aanvallen op Oekraïense steden alleen maar heviger zullen worden. De Amerikaanse president Joe Biden brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan Polen. Hij spreekt er onder meer met zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda.

De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen openen. In de Aziatische regio lieten de aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien. In Tokio ging de Nikkei 0,1 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2,7 procent lager door flinke koersverliezen in de Chinese techsector.

Chipbedrijven

Op het Damrak zullen ASMI, Besi en ASML mogelijk bewegen op de sterke koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. De fabrikant van videokaarten en chipsets voor moederborden Nvidia werd bijna een tiende meer waard dankzij positieve analistenrapporten. Chipmakers als Intel, AMD en Applied Materials gingen in het kielzog van Nvidia tot bijna 7 procent omhoog.

Eurocommercial Properties kwam nog met jaarcijfers. De investeerder in winkelvastgoed zag het resultaat in het afgelopen jaar iets dalen. Ook liepen de huurinkomsten wat terug. Het dividend werd wel flink opgeschroefd. Volgens het concern ligt het aantal bezoekers van de winkelcentra van het bedrijf nog altijd onder dat van voor de coronacrisis, maar geven de bezoekers per saldo wel meer uit.

Slot donderdag

De Europese beurzen lieten donderdag weinig beweging zien. De AEX-index sloot uiteindelijk met een min van 0,1 procent op 720,85 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,4 procent. Londen won 0,1 procent. Wall Street ging daarentegen stevig vooruit. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten. De brede S&P 500 steeg 1,4 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 1,9 procent.

De euro was 1,1025 dollar waard, tegen 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 112,49 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 119,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

8 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

8 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

10 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

11 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

11 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

12 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden