Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na winsten op Wall Street

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na winsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zullen vrijdag naar verwachting in de belangstelling staan op de Amsterdamse beurs. Op Wall Street lieten de grote Amerikaanse chipmakers donderdag stevige winsten zien door optimisme bij beleggers over de vooruitzichten voor de sector. Daarnaast gaat de aandacht vooral uit naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne.

De Britse premier Boris Johnson zei "niet optimistisch" te zijn dat de Russische president Vladimir Poetin werkelijk vrede wil en dat de aanvallen op Oekraïense steden alleen maar heviger zullen worden. De Amerikaanse president Joe Biden brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan Polen. Hij spreekt er onder meer met zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda.

De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen openen. In de Aziatische regio lieten de aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien. In Tokio ging de Nikkei 0,1 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2,7 procent lager door flinke koersverliezen in de Chinese techsector.

Chipbedrijven

Op het Damrak zullen ASMI, Besi en ASML mogelijk bewegen op de sterke koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. De fabrikant van videokaarten en chipsets voor moederborden Nvidia werd bijna een tiende meer waard dankzij positieve analistenrapporten. Chipmakers als Intel, AMD en Applied Materials gingen in het kielzog van Nvidia tot bijna 7 procent omhoog.

Eurocommercial Properties kwam nog met jaarcijfers. De investeerder in winkelvastgoed zag het resultaat in het afgelopen jaar iets dalen. Ook liepen de huurinkomsten wat terug. Het dividend werd wel flink opgeschroefd. Volgens het concern ligt het aantal bezoekers van de winkelcentra van het bedrijf nog altijd onder dat van voor de coronacrisis, maar geven de bezoekers per saldo wel meer uit.

Slot donderdag

De Europese beurzen lieten donderdag weinig beweging zien. De AEX-index sloot uiteindelijk met een min van 0,1 procent op 720,85 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,4 procent. Londen won 0,1 procent. Wall Street ging daarentegen stevig vooruit. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten. De brede S&P 500 steeg 1,4 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 1,9 procent.

De euro was 1,1025 dollar waard, tegen 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 112,49 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 119,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

13 minuten geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

1 uur geleden
Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

1 uur geleden
Reuters: China geeft toestemming voor import AI-chips uit VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

2 uur geleden
KLM hervat vrijdag vluchten naar Dubai

AMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".

2 uur geleden
Goudprijs bereikt nieuw record door sterke verzwakking dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.

3 uur geleden
CNV snapt niets van schrappen banen bij chipfabrikant ASML

VELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".

3 uur geleden