Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na koersval Nvidia

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na koersval Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven. Besi, ASML en ASMI leverden maandag al tot 2,7 procent in, na een zwaar koersverlies voor Nvidia. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) was vorige week nog kortstondig het waardevolste bedrijf ter wereld, maar heeft in de laatste drie handelsdagen zo'n 13 procent aan waarde verloren. Nvidia zag daarmee ongeveer 430 miljard dollar (ruim 400 miljard euro) aan marktwaarde verdampen.

De rally in de tech- en chipsector, die werd aangedreven door de hoge verwachtingen rond de toekomst van AI, lijkt daarmee wat stoom te verliezen. De Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq sloot maandag 1,1 procent lager doordat beleggers wat winst namen. Ondanks de recente stevige koersdaling staat het aandeel Nvidia voor dit jaar nog altijd zo'n 140 procent in de plus.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex sloot maandag nipt hoger ondanks de koersverliezen in de chipsector. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. De techbedrijven in de regio stonden wel onder druk na de verliesbeurt van de Nasdaq. De Nikkei in Tokio steeg 1 procent. In Hongkong klom de Hang Seng-index 0,5 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,1 procent.

Ebusco

Op het Damrak gaf Ebusco een omzetalarm. De fabrikant van elektrische bussen stelt dat de maatregelen die in de afgelopen twaalf maanden zijn genomen om de prestaties te verbeteren vruchten beginnen af te werpen, maar nog onvoldoende zijn om de omzetdoelstelling te behalen. Ebusco mikte voor dit jaar op een omzet van meer dan 325 miljoen euro, maar laat deze doelstelling nu los. Ook wil het bedrijf aanvullende maatregelen nemen om kosten te besparen. Ebusco kampte onder meer met verstoringen in de toeleveringsketen, materiaaltekorten en een lagere productie.

Aegon kondigde nieuwe plannen aan voor zijn activiteiten in het Verenigd Koninkrijk. Zo wil de verzekeraar de overgang van Aegon UK naar een digitaal spaar- en pensioenplatform versnellen. De plannen moeten resulteren in een groei van het beheerd vermogen en een verbetering van het operationele resultaat in het Verenigd Koninkrijk.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0739 dollar waard, tegen 1,0724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 81,70 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 86,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

5 uur geleden
ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

5 uur geleden
Wall Street enthousiast over verkopen sandalenmaker Birkenstock

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.

7 uur geleden
Opsteker voor Trump in juridische strijd over importheffingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".

7 uur geleden
Bijna drie jaar durende Tesla-staking komt ten einde in Zweden

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.

7 uur geleden
Moroccanoil niet langer hoofdsponsor van Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.

9 uur geleden
Porsche wil stoppen met elektrische Taycan, zegt WirtschaftsWoche

STUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.

9 uur geleden