Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na koersdaling Apple
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML. Ook andere Europese leveranciers van Apple staan in de belangstelling na een forse koersdaling van de iPhone-maker op Wall Street. Het aandeel Apple zakte woensdag 3,1 procent en bereikte het laagste niveau in een jaar tijd door zorgen over tegenvallende iPhone-verkopen. Aziatische leveranciers van Apple, zoals TSMC, Foxconn en LG Electronics lieten donderdag ook stevige koersverliezen zien.
De AEX-index op het Damrak lijkt met een klein verlies te gaan openen na de lagere slotstanden op Wall Street. De zorgen over de snelle toename van het aantal coronabesmettingen in China en de vrees voor verspreiding van het virus naar andere landen, houden de beurshandel in de greep. Het aantal besmettingen in China is fors opgelopen sinds het loslaten van het strikte coronabeleid in het land.
Hoewel de versoepeling van het Chinese coronabeleid goed nieuws is voor de heropening van de op een na grootste economie ter wereld, vrezen beleggers dat de inflatie daardoor ook wordt aangejaagd. China is namelijk de grootste olie-importeur ter wereld en de vraag naar de brandstof zou flink kunnen toenemen als het land weer op volle kracht draait. De olieprijzen zouden daardoor kunnen gaan stijgen en de inflatie verder aanwakkeren. Dit zou betekenen dat de centrale banken de rentes verder moeten verhogen om de inflatie te bestrijden.
Op het Damrak zal Prosus mogelijk profiteren van een koersstijging van Tencent. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamebedrijf, dat toestemming heeft gekregen om het nieuwe computerspel 'Pokémon Unite' op de markt te brengen. Het is de tweede keer dat een spel van Tencent is goedgekeurd door de Chinese autoriteiten sinds de regelgevers het verlenen van licenties hebben hervat. Tencent won 2,5 procent in Hongkong.
Lucas Bols kondigde een overname aan. De drankenfabrikant koopt de producent van alcoholvrije gedistilleerde dranken Fluère. De overnamesom bestaat uit een vast bedrag van 1 miljoen euro en mogelijke extra betalingen die zijn gekoppeld aan bepaalde doelstellingen in de komende drie jaar. Fluère werd in 2018 opgericht door de Nederlandse ondernemers Léon Meijers en Alfred Sandee, die minimaal twee jaar betrokken blijven bij de verdere ontwikkeling van het merk.
De euro was 1,0615 dollar waard, tegen 1,0619 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 78,36 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 82,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
6 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
11 uur geleden