Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na koersdaling Apple

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na koersdaling Apple

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML. Ook andere Europese leveranciers van Apple staan in de belangstelling na een forse koersdaling van de iPhone-maker op Wall Street. Het aandeel Apple zakte woensdag 3,1 procent en bereikte het laagste niveau in een jaar tijd door zorgen over tegenvallende iPhone-verkopen. Aziatische leveranciers van Apple, zoals TSMC, Foxconn en LG Electronics lieten donderdag ook stevige koersverliezen zien.

De AEX-index op het Damrak lijkt met een klein verlies te gaan openen na de lagere slotstanden op Wall Street. De zorgen over de snelle toename van het aantal coronabesmettingen in China en de vrees voor verspreiding van het virus naar andere landen, houden de beurshandel in de greep. Het aantal besmettingen in China is fors opgelopen sinds het loslaten van het strikte coronabeleid in het land.

Hoewel de versoepeling van het Chinese coronabeleid goed nieuws is voor de heropening van de op een na grootste economie ter wereld, vrezen beleggers dat de inflatie daardoor ook wordt aangejaagd. China is namelijk de grootste olie-importeur ter wereld en de vraag naar de brandstof zou flink kunnen toenemen als het land weer op volle kracht draait. De olieprijzen zouden daardoor kunnen gaan stijgen en de inflatie verder aanwakkeren. Dit zou betekenen dat de centrale banken de rentes verder moeten verhogen om de inflatie te bestrijden.

Op het Damrak zal Prosus mogelijk profiteren van een koersstijging van Tencent. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamebedrijf, dat toestemming heeft gekregen om het nieuwe computerspel 'Pokémon Unite' op de markt te brengen. Het is de tweede keer dat een spel van Tencent is goedgekeurd door de Chinese autoriteiten sinds de regelgevers het verlenen van licenties hebben hervat. Tencent won 2,5 procent in Hongkong.

Lucas Bols kondigde een overname aan. De drankenfabrikant koopt de producent van alcoholvrije gedistilleerde dranken Fluère. De overnamesom bestaat uit een vast bedrag van 1 miljoen euro en mogelijke extra betalingen die zijn gekoppeld aan bepaalde doelstellingen in de komende drie jaar. Fluère werd in 2018 opgericht door de Nederlandse ondernemers Léon Meijers en Alfred Sandee, die minimaal twee jaar betrokken blijven bij de verdere ontwikkeling van het merk.

De euro was 1,0615 dollar waard, tegen 1,0619 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 78,36 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 82,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel versoepelt staatsteunregels woningbouw om betaalbaarheid

BRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.

30 minuten geleden
Wall Street terughoudend na zwakke banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen. Beleggers verwerkten zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid geeft meer inzicht in de gezondheid van de grootste economie ter wereld en speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

37 minuten geleden
Afspraken om problemen openen zakelijke rekening aan te pakken

DEN HAAG (ANP) - Banken, bedrijven en vrijwilligersorganisaties hebben afspraken gemaakt die problemen bij het openen van een zakelijke rekening moeten verminderen. Die overeenkomst volgt op gevallen waarbij ondernemers en non-profitorganisaties geen betaalrekening kregen, onder andere doordat banken de risico's rond anti-witwaswetgeving te groot vonden.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met landbouwvoorwaarden Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.

2 uur geleden
Nederlandse vleessector ontkent prijsdumping varkensvlees

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.

2 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties om nullijn voor rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".

3 uur geleden
China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

6 uur geleden