Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers TSMC

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers TSMC

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van de machines van ASML, boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia, maakte eerder al sterke verkoopcijfers over de afgelopen drie maanden bekend dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Ook gaf TSMC een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.

Verder wordt uitgekeken naar de notulen van de beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) in december. De ECB verlaagde toen opnieuw de rente in het eurogebied met een kwart procentpunt. De ECB neemt eind deze maand eveneens een nieuw rentebesluit. ECB-president Christine Lagarde heeft gezegd dit jaar meer renteverlagingen te verwachten om zo de economie te stimuleren.

In de Verenigde Staten komen de banken Morgan Stanley en Bank of America met kwartaalresultaten. Woensdag zorgden beter dan verwachte resultaten van branchegenoten JPMorgan Chase, Wells Fargo en Goldman Sachs al voor sterke koerswinsten op Wall Street. Ook de grote zorgverzekeraar UnitedHealth brengt de resultaten naar buiten, ruim een maand na de moord op de topman van het onderdeel UnitedHealthCare.

Stevige winst

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin, na de stevige winst van 1 procent een dag eerder. De Aziatische markten gingen ook omhoog, na de fors hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen 1,1 en 0,2 procent.

De Kospi in Seoul steeg 1,2 procent. De Zuid-Koreaanse centrale bank hield de rente onveranderd op 3 procent en wees op de onzekerheid rond de politieke situatie in eigen land en het economische beleid van andere belangrijke landen. Economen hadden gerekend op een verdere verlaging van de rente.

Uitbreiding

Fastned kwam met cijfers. De uitbater van snellaadstations zag de omzet in het vierde kwartaal met 39 procent stijgen tot 26,6 miljoen euro. Over heel 2024 kwam de omzet voor het eerst boven de 100 miljoen euro uit. Fastned had eind vorig jaar 346 snellaadstations en wil dat aantal uitbreiden naar 400 tot 425 stations eind dit jaar.

De euro was 1,0288 dollar waard, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 80,24 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 82,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

25 minuten geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

18 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

21 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

22 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

23 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

23 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

1 dag geleden