Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant Samsung kwam met voorlopige cijfers en daaruit bleek dat de operationele winst van het bedrijf in het vierde kwartaal met 35 procent is gezakt door de aanhoudende zwakke vraag naar consumentenelektronica.

Het aandeel Samsung zakte daardoor op de beurs in Seoul met ruim 2 procent. De Europese tech- en chipbedrijven zullen daarbij mogelijk wel profiteren van de sterke koerswinsten onder de techbedrijven op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 2 procent hoger sloot.

De AEX-index op het Damrak koerst dan ook af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag ook overwegend omhoog. In Tokio keerden beleggers terug na een lang weekeinde en sloot de Nikkei 1,2 procent hoger.

NX Filtration

De beurzen in Hongkong en Shanghai lieten kleine winsten zien van 0,2 procent. De Chinese centrale bank liet weten de economie te zullen blijven steunen. Zo overweegt de centrale bank de hoeveelheid geld die banken in reserve moeten houden te verlagen om de kredietverlening aan te jagen.

Waterzuiveraar NX Filtration waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het bedrijf denkt vorig jaar een omzet te hebben geboekt van zo'n 8 miljoen euro. Eerder werd nog gerekend op een omzet van 10 tot 14 miljoen euro. In 2024 verwacht het bedrijf wel een inhaalslag te kunnen maken en een omzet van ruim 16 miljoen euro te behalen.

Fugro

Bodemonderzoeker Fugro zal mogelijk profiteren van een koopadvies van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg daarentegen een verkoopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane.

Ook liet DGB Group weten zijn beursnotering in Amsterdam te hebben zekergesteld. Nu de natuurprojectontwikkelaar een accountantskantoor heeft gevonden om de boeken te controleren, heeft Euronext Amsterdam het schrappen van de beursnotering van DBG stopgezet.

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen gingen licht omlaag na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 70,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 76,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

44 minuten geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

1 uur geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

3 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

5 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

5 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

6 uur geleden