Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant Samsung kwam met voorlopige cijfers en daaruit bleek dat de operationele winst van het bedrijf in het vierde kwartaal met 35 procent is gezakt door de aanhoudende zwakke vraag naar consumentenelektronica.

Het aandeel Samsung zakte daardoor op de beurs in Seoul met ruim 2 procent. De Europese tech- en chipbedrijven zullen daarbij mogelijk wel profiteren van de sterke koerswinsten onder de techbedrijven op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 2 procent hoger sloot.

De AEX-index op het Damrak koerst dan ook af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag ook overwegend omhoog. In Tokio keerden beleggers terug na een lang weekeinde en sloot de Nikkei 1,2 procent hoger.

NX Filtration

De beurzen in Hongkong en Shanghai lieten kleine winsten zien van 0,2 procent. De Chinese centrale bank liet weten de economie te zullen blijven steunen. Zo overweegt de centrale bank de hoeveelheid geld die banken in reserve moeten houden te verlagen om de kredietverlening aan te jagen.

Waterzuiveraar NX Filtration waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het bedrijf denkt vorig jaar een omzet te hebben geboekt van zo'n 8 miljoen euro. Eerder werd nog gerekend op een omzet van 10 tot 14 miljoen euro. In 2024 verwacht het bedrijf wel een inhaalslag te kunnen maken en een omzet van ruim 16 miljoen euro te behalen.

Fugro

Bodemonderzoeker Fugro zal mogelijk profiteren van een koopadvies van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg daarentegen een verkoopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane.

Ook liet DGB Group weten zijn beursnotering in Amsterdam te hebben zekergesteld. Nu de natuurprojectontwikkelaar een accountantskantoor heeft gevonden om de boeken te controleren, heeft Euronext Amsterdam het schrappen van de beursnotering van DBG stopgezet.

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen gingen licht omlaag na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 70,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 76,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

53 minuten geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

1 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

2 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

2 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

2 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

2 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden