Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant Samsung kwam met voorlopige cijfers en daaruit bleek dat de operationele winst van het bedrijf in het vierde kwartaal met 35 procent is gezakt door de aanhoudende zwakke vraag naar consumentenelektronica.

Het aandeel Samsung zakte daardoor op de beurs in Seoul met ruim 2 procent. De Europese tech- en chipbedrijven zullen daarbij mogelijk wel profiteren van de sterke koerswinsten onder de techbedrijven op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 2 procent hoger sloot.

De AEX-index op het Damrak koerst dan ook af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag ook overwegend omhoog. In Tokio keerden beleggers terug na een lang weekeinde en sloot de Nikkei 1,2 procent hoger.

NX Filtration

De beurzen in Hongkong en Shanghai lieten kleine winsten zien van 0,2 procent. De Chinese centrale bank liet weten de economie te zullen blijven steunen. Zo overweegt de centrale bank de hoeveelheid geld die banken in reserve moeten houden te verlagen om de kredietverlening aan te jagen.

Waterzuiveraar NX Filtration waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het bedrijf denkt vorig jaar een omzet te hebben geboekt van zo'n 8 miljoen euro. Eerder werd nog gerekend op een omzet van 10 tot 14 miljoen euro. In 2024 verwacht het bedrijf wel een inhaalslag te kunnen maken en een omzet van ruim 16 miljoen euro te behalen.

Fugro

Bodemonderzoeker Fugro zal mogelijk profiteren van een koopadvies van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg daarentegen een verkoopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane.

Ook liet DGB Group weten zijn beursnotering in Amsterdam te hebben zekergesteld. Nu de natuurprojectontwikkelaar een accountantskantoor heeft gevonden om de boeken te controleren, heeft Euronext Amsterdam het schrappen van de beursnotering van DBG stopgezet.

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen gingen licht omlaag na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 70,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 76,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

6 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

7 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

8 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

10 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

12 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

13 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

15 uur geleden