Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant Samsung kwam met voorlopige cijfers en daaruit bleek dat de operationele winst van het bedrijf in het vierde kwartaal met 35 procent is gezakt door de aanhoudende zwakke vraag naar consumentenelektronica.

Het aandeel Samsung zakte daardoor op de beurs in Seoul met ruim 2 procent. De Europese tech- en chipbedrijven zullen daarbij mogelijk wel profiteren van de sterke koerswinsten onder de techbedrijven op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 2 procent hoger sloot.

De AEX-index op het Damrak koerst dan ook af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag ook overwegend omhoog. In Tokio keerden beleggers terug na een lang weekeinde en sloot de Nikkei 1,2 procent hoger.

NX Filtration

De beurzen in Hongkong en Shanghai lieten kleine winsten zien van 0,2 procent. De Chinese centrale bank liet weten de economie te zullen blijven steunen. Zo overweegt de centrale bank de hoeveelheid geld die banken in reserve moeten houden te verlagen om de kredietverlening aan te jagen.

Waterzuiveraar NX Filtration waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het bedrijf denkt vorig jaar een omzet te hebben geboekt van zo'n 8 miljoen euro. Eerder werd nog gerekend op een omzet van 10 tot 14 miljoen euro. In 2024 verwacht het bedrijf wel een inhaalslag te kunnen maken en een omzet van ruim 16 miljoen euro te behalen.

Fugro

Bodemonderzoeker Fugro zal mogelijk profiteren van een koopadvies van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg daarentegen een verkoopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane.

Ook liet DGB Group weten zijn beursnotering in Amsterdam te hebben zekergesteld. Nu de natuurprojectontwikkelaar een accountantskantoor heeft gevonden om de boeken te controleren, heeft Euronext Amsterdam het schrappen van de beursnotering van DBG stopgezet.

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen gingen licht omlaag na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 70,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 76,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

34 minuten geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

37 minuten geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

40 minuten geleden
Philips flink hoger op Damrak na eerste jaarwinst sinds 2021

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.

58 minuten geleden
Rabobank boekt op een na hoogste winst ooit ondanks handelsonrust

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.

1 uur geleden
Modemerk Gucci ziet omzet dalen door minder verkoop luxegoederen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.

1 uur geleden
Trump verwacht hoge economische groei van Fed-kandidaat Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.

1 uur geleden