Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers Samsung

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. Het Zuid-Koreaanse chipconcern Samsung meldde op basis van voorlopige cijfers dat de winst in het derde kwartaal fors is gestegen ten opzichte van een jaar geleden. De winst viel echter lager uit dan analisten hadden verwacht. Ook boekte Samsung minder winst dan in het vorige kwartaal. Het bestuur van Samsung bood in een afzonderlijk persbericht zijn excuses aan voor de tegenvallende resultaten.

Het aandeel Samsung zakte in Seoul 1 procent en de Zuid-Koreaanse beurs verloor mede daardoor 0,4 procent. Ook de andere Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag, na de verliesbeurt op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 1 procent lager.

De Chinese beurzen lieten grote koersuitslagen zien. In Shanghai, waar beleggers terugkeerden na een lange vakantieweek, maakte de hoofdindex een inhaalslag en steeg 3 procent. De stemming op het Chinese vasteland werd daarbij gesteund door de eerder aangekondigde maatregelen van de overheid om de economie te stimuleren.

NX Filtration

In Hongkong, waar beleggers eerder al positief reageerden op de steunmaatregelen, zakte de Hang Seng-index daarentegen 7 procent. Beleggers waren teleurgesteld dat de Chinese autoriteiten niet met nog meer stimuleringsmaatregelen kwamen na de lange vakantieperiode. De autoriteiten verklaarden wel er "volledig op te vertrouwen" dat China de doelstelling van een economische groei van 5 procent dit jaar zal halen.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te gaan openen, na de nipte winstbeurt een dag eerder. Naast de chipbedrijven gaat de aandacht uit naar NX Filtration. De waterzuiveraar liet weten nieuwe orders te hebben ontvangen voor de levering van zijn membraanmodules aan de grootste waterzuiveringsinstallatie van Kindasa Water Services in Saudi-Arabië.

De euro was 1,0982 dollar waard, tegen 1,0976 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag na de sterke opmars in de afgelopen dagen door toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 75,80 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 79,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

9 minuten geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

56 minuten geleden
Brussel opent onderzoek naar AI-overzichten van Google

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.

1 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX stijgen op Damrak na koopadviezen

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

3 uur geleden
Werkgevers willen minder forse loonsverhogingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.

3 uur geleden
China executeert voormalige topbankier om corruptie

TIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.

3 uur geleden
Ford en Renault werken samen aan goedkopere e-auto's voor Europa

PARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.

4 uur geleden