Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor bussenmaker Ebusco op Damrak na aandelenuitgifte

Aandacht voor bussenmaker Ebusco op Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Ebusco. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het bedrijf uit Deurne wil bestaande aandeelhouders rechten geven om de nieuwe aandelen te kopen. Ebusco kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en mede-topman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren.

Ebusco raakte dit jaar een groot deel van zijn beurswaarde kwijt en een aandeel van het bedrijf is momenteel iets minder dan 1 euro waard. Om de handel in het aandeel te verbeteren kondigde het bedrijf een omgekeerde aandelensplitsing aan, waarbij vijf aandelen worden samengevoegd tot een aandeel. Het doel van deze samenvoeging is om prijs per aandeel te verhogen. Met de huidige lage aandelenkoers vertaalt elke verandering van slechts een paar cent in de koers zich namelijk onmiddellijk in een forse procentuele waardeverandering.

De AEX-index op het Damrak lijkt licht lager te openen, na het herstel een dag eerder. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent lager. De beurs in Hongkong won 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,3 procent, na gemengde Chinese handelscijfers. De Chinese export steeg in augustus sterker dan verwacht, terwijl de groei van de import tegenviel.

Nieuwe iPhone

In Taipei zakte Foxconn dik 2 procent, na de presentatie van de nieuwe iPhone 16 door Apple. De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, maakt de iPhones voor het Amerikaanse techconcern. Het aandeel Apple sloot na de presentatie van zijn nieuwe smartphone vrijwel onveranderd. Het Taiwanese TSMC, dat chips levert aan Apple, klom daarentegen 0,6 procent.

Op het Damrak kwam Theon nog met cijfers. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.

De euro was 1,1035 dollar waard, tegen 1,1042 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,49 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,69 dollar.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

17 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

18 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

18 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

18 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

21 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

22 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

23 uur geleden