Aandacht voor bussenmaker Ebusco op Damrak na aandelenuitgifte
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Ebusco. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het bedrijf uit Deurne wil bestaande aandeelhouders rechten geven om de nieuwe aandelen te kopen. Ebusco kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en mede-topman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren.
Ebusco raakte dit jaar een groot deel van zijn beurswaarde kwijt en een aandeel van het bedrijf is momenteel iets minder dan 1 euro waard. Om de handel in het aandeel te verbeteren kondigde het bedrijf een omgekeerde aandelensplitsing aan, waarbij vijf aandelen worden samengevoegd tot een aandeel. Het doel van deze samenvoeging is om prijs per aandeel te verhogen. Met de huidige lage aandelenkoers vertaalt elke verandering van slechts een paar cent in de koers zich namelijk onmiddellijk in een forse procentuele waardeverandering.
De AEX-index op het Damrak lijkt licht lager te openen, na het herstel een dag eerder. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent lager. De beurs in Hongkong won 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,3 procent, na gemengde Chinese handelscijfers. De Chinese export steeg in augustus sterker dan verwacht, terwijl de groei van de import tegenviel.
Nieuwe iPhone
In Taipei zakte Foxconn dik 2 procent, na de presentatie van de nieuwe iPhone 16 door Apple. De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, maakt de iPhones voor het Amerikaanse techconcern. Het aandeel Apple sloot na de presentatie van zijn nieuwe smartphone vrijwel onveranderd. Het Taiwanese TSMC, dat chips levert aan Apple, klom daarentegen 0,6 procent.
Op het Damrak kwam Theon nog met cijfers. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.
De euro was 1,1035 dollar waard, tegen 1,1042 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,49 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,69 dollar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
6 uur geleden