Aandacht voor bussenmaker Ebusco op Damrak na aandelenuitgifte
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Ebusco. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het bedrijf uit Deurne wil bestaande aandeelhouders rechten geven om de nieuwe aandelen te kopen. Ebusco kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en mede-topman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren.
Ebusco raakte dit jaar een groot deel van zijn beurswaarde kwijt en een aandeel van het bedrijf is momenteel iets minder dan 1 euro waard. Om de handel in het aandeel te verbeteren kondigde het bedrijf een omgekeerde aandelensplitsing aan, waarbij vijf aandelen worden samengevoegd tot een aandeel. Het doel van deze samenvoeging is om prijs per aandeel te verhogen. Met de huidige lage aandelenkoers vertaalt elke verandering van slechts een paar cent in de koers zich namelijk onmiddellijk in een forse procentuele waardeverandering.
De AEX-index op het Damrak lijkt licht lager te openen, na het herstel een dag eerder. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent lager. De beurs in Hongkong won 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,3 procent, na gemengde Chinese handelscijfers. De Chinese export steeg in augustus sterker dan verwacht, terwijl de groei van de import tegenviel.
Nieuwe iPhone
In Taipei zakte Foxconn dik 2 procent, na de presentatie van de nieuwe iPhone 16 door Apple. De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, maakt de iPhones voor het Amerikaanse techconcern. Het aandeel Apple sloot na de presentatie van zijn nieuwe smartphone vrijwel onveranderd. Het Taiwanese TSMC, dat chips levert aan Apple, klom daarentegen 0,6 procent.
Op het Damrak kwam Theon nog met cijfers. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.
De euro was 1,1035 dollar waard, tegen 1,1042 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,49 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,69 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
53 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
1 uur geleden