Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor bouwers en luchtvaart op beurzen

Aandacht voor bouwers en luchtvaart op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen staan vrijdag voor een hoger begin van de handelsdag. In Amsterdam zal de aandacht onder andere uitgaan naar beursgenoteerde bouwbedrijven. Het kabinet heeft besloten veertien infraprojecten uit te stellen vanwege een tekort aan stikstofdeskundigen. Ook de luchtvaart weet de aandacht op zich gericht door alle problemen rond personeelstekorten en stakingen verspreid over Europa.

De aandelen van bouwers als BAM en Heijmans reageren mogelijk op het stikstofnieuws uit Den Haag. Onder meer de verbreding van de A58 tussen Eindhoven en Tilburg en die van de A6 tussen Almere Oostvaarders en Lelystad lopen vertraging op. Wanneer de planfase voor deze projecten definitief klaar is, is nog niet bekend.

Verder krijgt Transavia, onderdeel van Air France-KLM, de Consumentenbond achter zich aan. Volgens de organisatie zou Transavia de regels overtreden bij het annuleren van vluchten op Schiphol om de drukte het hoofd te kunnen bieden. Gedupeerde reizigers zouden maar twee opties krijgen, namelijk geld terug of een vlucht na de zomer. Daarmee zou de maatschappij volgens de belangenorganisatie tekortschieten. Kenners van Deutsche Bank verhoogden overigens het advies voor Air France-KLM.

easyJet

Daarnaast maakte easyJet bekend vakantiegangers zoveel mogelijk te ontzien bij het schrappen van vluchten op Schiphol. De Britse prijsvechter annuleert vooral vluchten op routes waar het meerdere keren per dag heen vliegt zoals Londen. Werknemers van British Airways, onderdeel van het in Londen genoteerde IAG, stemden op hun beurt voor stakingen gedurende het drukke zomerseizoen.

Investeerder HAL kondigde aan zijn bod te lanceren op alle aandelen van baggeraar Boskalis, die het al langer wil overnemen. Heineken profiteert op zijn beurt mogelijk van een adviesverhoging. Het aandeel van de bierbrouwer is volgens Deutsche Bank het kopen waard. Bussenbouwer Ebusco maakte bekend voor het eerst aan een Zweedse partij te zullen gaan leveren. Daarmee komt het aantal landen waar het bedrijf aan levert op acht.

Zalando

De Duitse webwinkel Zalando stuurde op zijn beurt een winstwaarschuwing uit. De onderneming merkt dat de economische tegenwind door de hoge inflatie langer aanhoudt. Daarom lukt het dit jaar waarschijnlijk bij lange na niet om de eerdere gestelde financiële doelen te halen.

De euro was 1,0537 dollar waard, tegenover 1,0521 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 104,74 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 110,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

21 minuten geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

3 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

4 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

4 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

4 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

5 uur geleden