Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Boskalis op Damrak na verhoging bod door HAL

Aandacht voor Boskalis op Damrak na verhoging bod door HAL

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Boskalis. Investeerder HAL heeft het overnamebod op de baggeraar en maritiem dienstverlener verhoogd naar 33 euro per aandeel. Dat is 1 euro meer dan het vorige bod. Boskalis vond het eerdere bod van HAL niet overtuigend genoeg om aan te bevelen aan zijn aandeelhouders, maar raadt ze nu wel aan hun stukken aan te melden. De aandeelhouders hebben tot 6 september de tijd om dat te doen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt echter verder weg te zakken na de koersval van Wall Street voor het weekeinde. De waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, dat de rente verder omhoog moet om de hoge inflatie te bestrijden, galmt nog na op de beurzen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Federal Reserve de rente in de grootste economie ter wereld iets minder agressief zou gaan verhogen.

Ook verschillende beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB), waaronder president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, hintten afgelopen weekeinde op een stevige rente-ingreep in de eurozone tijdens de volgende rentevergadering in september. Beleggers zullen deze week dan ook vooral letten op het inflatiecijfer van het eurogebied over augustus, dat woensdag op het programma staat.

Koersdreun

De andere Europese beurzen zullen naar verwachting eveneens met verliezen openen. In Londen hebben beleggers een vrije dag. De meeste Aziatische aandelenmarkten gingen maandag hard omlaag na de koersdreun op Wall Street. De Nikkei in Tokio begon de week met een verlies van 2,7 procent. De Hang Seng-index in Hongkong hield het verlies beperkt tot 0,6 procent. Dat kwam mede door een koerswinst van maaltijdbezorger Meituan, die ruim 3 procent klom na beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Retail Estates kwam nog met cijfers. De investeerder in winkelvastgoed zag de huurinkomsten stijgen in het afgelopen kwartaal bij een vrijwel gelijke bezetting van de vastgoedportefeuille. Vanwege de macro-economische onzekerheden doet het bedrijf geen voorspellingen voor de rest van het jaar. Wel handhaaft de onderneming zijn dividendverwachting.

Stevige minnen

De Europese beurzen sloten vrijdag al met stevige minnen. De AEX zakte 1,8 procent en de graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,9 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 3 procent lager en raakte techgraadmeter Nasdaq bijna 4 procent kwijt.

De euro bleef minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9922 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 94,08 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 101,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

22 minuten geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

39 minuten geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

1 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

2 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

2 uur geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

2 uur geleden