Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor biotechnologiebedrijf Pharming op rustig Damrak

Aandacht voor biotechnologiebedrijf Pharming op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar Pharming. Het biotechnologiebedrijf kondigde aan zijn strategische samenwerking met de Franse farmaceut Sanofi te verlengen. Beleggers houden verder vooral de ontwikkelingen rond de omikronvariant in de gaten. De zorgen over de economische impact van de maatregelen in verschillende landen om het virus in te dammen zijn de afgelopen dagen weer wat afgenomen.

De AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een hoger begin van de laatste volle handelsdag van de week. Vrijdag is de Amsterdamse beurs een halve dag open vanwege kerstavond. Ook elders in Europa lijken de beurzen met winsten te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent in de plus.

Pharming en Sanofi verlengden hun strategische samenwerkingsovereenkomst voor productie met vijf jaar. De biotechnoloog zal daarnaast de realisatie van een eigen productiefaciliteit op het Pivot Park in Oss niet langer nastreven. Het bedrijf zal het in aanbouw zijnde complex wel voor andere doeleinden blijven gebruiken. Hierdoor zal Pharming ongeveer 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) aan investeringskosten besparen.

IMCD

IMCD kondigde opnieuw een kleine overname aan. De chemicaliëndistributeur koopt Polychem, een leverancier van chemische grondstoffen en toevoegingen in Oostenrijk en Zuidoost-Europa. De overname zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2022 worden afgerond. Een aankoopsom werd niet gegeven. Polychem behaalde in 2020 een omzet van 25 miljoen euro en telt 65 medewerkers.

Aegon liet weten dat de verkoop van de Oost-Europese en Turkse activiteiten van de verzekeraar aan Vienna Insurance Group (VIG) eindelijk kan doorgaan. De overname werd lang tegengehouden door Hongarije, dat een veto uitsprak. VIG heeft nu afgesproken dat een Hongaars staatsbedrijf een belang van 45 procent neemt in de Hongaarse activiteiten van Aegon, maar ook in de Hongaarse tak van de Oostenrijkse verzekeraar.

Cabka

Ook gaat recyclingbedrijf Cabka Group definitief naar de beurs in Amsterdam. De van oorsprong Duitse onderneming voor hergebruik van plastics krijgt zijn notering via een overname door de lege beurshuls Dutch Star Companies Two.

De euro was 1,1336 dollar waard, tegen 1,1325 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 72,88 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 75,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

4 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

4 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden