Aandacht voor biotechnologiebedrijf Pharming op rustig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar Pharming. Het biotechnologiebedrijf kondigde aan zijn strategische samenwerking met de Franse farmaceut Sanofi te verlengen. Beleggers houden verder vooral de ontwikkelingen rond de omikronvariant in de gaten. De zorgen over de economische impact van de maatregelen in verschillende landen om het virus in te dammen zijn de afgelopen dagen weer wat afgenomen.
De AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een hoger begin van de laatste volle handelsdag van de week. Vrijdag is de Amsterdamse beurs een halve dag open vanwege kerstavond. Ook elders in Europa lijken de beurzen met winsten te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent in de plus.
Pharming en Sanofi verlengden hun strategische samenwerkingsovereenkomst voor productie met vijf jaar. De biotechnoloog zal daarnaast de realisatie van een eigen productiefaciliteit op het Pivot Park in Oss niet langer nastreven. Het bedrijf zal het in aanbouw zijnde complex wel voor andere doeleinden blijven gebruiken. Hierdoor zal Pharming ongeveer 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) aan investeringskosten besparen.
IMCD
IMCD kondigde opnieuw een kleine overname aan. De chemicaliƫndistributeur koopt Polychem, een leverancier van chemische grondstoffen en toevoegingen in Oostenrijk en Zuidoost-Europa. De overname zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2022 worden afgerond. Een aankoopsom werd niet gegeven. Polychem behaalde in 2020 een omzet van 25 miljoen euro en telt 65 medewerkers.
Aegon liet weten dat de verkoop van de Oost-Europese en Turkse activiteiten van de verzekeraar aan Vienna Insurance Group (VIG) eindelijk kan doorgaan. De overname werd lang tegengehouden door Hongarije, dat een veto uitsprak. VIG heeft nu afgesproken dat een Hongaars staatsbedrijf een belang van 45 procent neemt in de Hongaarse activiteiten van Aegon, maar ook in de Hongaarse tak van de Oostenrijkse verzekeraar.
Cabka
Ook gaat recyclingbedrijf Cabka Group definitief naar de beurs in Amsterdam. De van oorsprong Duitse onderneming voor hergebruik van plastics krijgt zijn notering via een overname door de lege beurshuls Dutch Star Companies Two.
De euro was 1,1336 dollar waard, tegen 1,1325 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 72,88 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 75,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiƫle sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
47 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
2 uur geleden