Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor beursgang moederbedrijf Douglas op Damrak

Aandacht voor beursgang moederbedrijf Douglas op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de beursgang van investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. De in Luxemburg gevestigde eigenaar van cosmetica- en parfumerieketen Douglas en het bekende Zwitserse horlogemerk Breitling, verwacht in totaal 2,3 miljard euro op te halen. De introductieprijs bedraagt 14 euro per aandeel. Het gaat om een van de grootste beursgangen in tijden op Beursplein 5.

Beleggers verwerken daarnaast de beter dan verwachte resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet. Beide bedrijven gingen in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street flink omhoog. Ook Snap, het moederbedrijf van de populaire video- en fotoapp Snapchat, lijkt vrijdag fors hoger te gaan openen dankzij sterke cijfers. De chipbedrijven zullen echter mogelijk tegenwind ondervinden van de teleurstellende vooruitzichten van de grote chipproducent Intel.

De AEX-index op het Damrak lijkt hoger te gaan openen. Ook de Aziatische beurzen lieten vrijdag overwegend winsten zien. De Nikkei in Tokio klom 0,8 procent, na het besluit van de Bank of Japan om de rente onveranderd te laten. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,5 procent.

Marktomstandigheden

IMCD opende de boeken. Volgens topvrouw Valerie Diele-Braun kampte de chemicaliëndistributeur afgelopen kwartaal met lastige marktomstandigheden waardoor het bedrijfsresultaat lager uitviel dan een jaar geleden. De omzet bleef vrijwel onveranderd. Door de onzekerheid over de vraag van klanten geeft IMCD geen verwachtingen af voor de rest van het jaar.

Ook speciaalchemiebedrijf Corbion, fitnessketen Basic-Fit en verlichtingsbedrijf Signify kwamen met cijfers. Corbion zag de omzet dalen. Volgens topman Olivier Rigaud heeft Corbion wel goede vooruitgang geboekt met de uitvoering van het herstructureringsprogramma en ligt het bedrijf op koers om de verwachtingen waar te maken. Ook gaat het bedrijf voor 20 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en een speciaaldividend uitkeren van 0,10 euro per aandeel.

Goede start

Basic-Fit zag het aantal leden en de omzet afgelopen kwartaal toenemen. Topman René Moos sprak van een "goede start van het jaar". Signify had last van het Europese verbod op tl-buizen en vergelijkbare lampen en zag de omzet dalen. De nettowinst steeg wel.

De euro was 1,0726 dollar waard, tegen 1,0717 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent in prijs tot 84,01 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 89,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

35 minuten geleden
Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

1 uur geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

1 uur geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

2 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

3 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

4 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

4 uur geleden