Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor beursdebuut Universal, Evergrande en Fed op Damrak

Aandacht voor beursdebuut Universal, Evergrande en Fed op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat dinsdag vooral in het teken van de tweedaagse beleidsvergadering van de Federal Reserve, die later op de dag begint. Ook houden beleggers de situatie rond de door schulden geplaagde Chinese vastgoedontwikkelaar China Evergrande Group in de gaten. Daarnaast letten beleggers op het beursdebuut van Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste platenlabel, en kijken ze met een schuin oog naar de plannen die het demissionair kabinet op Prinsjesdag presenteert.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters in het groen te openen. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei dinsdag dik 2 procent lager. Beleggers verwerkten de forse wereldwijde koersverliezen aan het begin van de week die werden veroorzaakt door het dreigende faillissement van Evergrande. In Hongkong verloor Evergrande 4 procent na de koersval van ruim 10 procent op maandag.

UMG, het label achter sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Lady Gaga, wordt bij de beursgang op het Damrak gewaardeerd op meer dan 33 miljard euro. Daarmee gaat het om een van de grootste beursgangen In Amsterdam van de laatste jaren. Bij de gang naar de beurs wil het Franse mediaconcern Vivendi 60 procent van de aandelen in het label verdelen onder zijn eigen aandeelhouders. Die aandelen kunnen Vivendi-aandeelhouders vervolgens verhandelen.

Shell

Ook Shell staat in de belangstelling. Het olie- en gasconcern verkoopt al zijn bezittingen in het grootste Amerikaanse olieveld aan branchegenoot ConocoPhillips. De deal levert Shell omgerekend meer dan 8 miljard euro op. Dat Shell zich terugtrekt uit het gebied zou kunnen helpen om aan zijn duurzaamheidsdoelen te voldoen.

Kendrion kondigde aan 3T over te nemen. Een overnamebedrag werd door de producent van elektromagnetische componenten niet gegeven. 3T is een Twentse ontwikkelaar van elektronica en software en behaalt een jaarlijkse omzet van 12 miljoen euro. Het bedrijf is volgens Kendrion winstgevend. Biotechnoloog Vivoryon kwam nog met cijfers. Het bedrijf leed in het eerste halfjaar meer verlies door hogere uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling.

De euro was 1,1731 dollar waard, tegen 1,1729 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 70,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 74,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

6 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

6 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

6 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

8 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

10 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

11 uur geleden