Aandacht voor beursdebuut Universal, Evergrande en Fed op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat dinsdag vooral in het teken van de tweedaagse beleidsvergadering van de Federal Reserve, die later op de dag begint. Ook houden beleggers de situatie rond de door schulden geplaagde Chinese vastgoedontwikkelaar China Evergrande Group in de gaten. Daarnaast letten beleggers op het beursdebuut van Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste platenlabel, en kijken ze met een schuin oog naar de plannen die het demissionair kabinet op Prinsjesdag presenteert.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters in het groen te openen. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei dinsdag dik 2 procent lager. Beleggers verwerkten de forse wereldwijde koersverliezen aan het begin van de week die werden veroorzaakt door het dreigende faillissement van Evergrande. In Hongkong verloor Evergrande 4 procent na de koersval van ruim 10 procent op maandag.
UMG, het label achter sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Lady Gaga, wordt bij de beursgang op het Damrak gewaardeerd op meer dan 33 miljard euro. Daarmee gaat het om een van de grootste beursgangen In Amsterdam van de laatste jaren. Bij de gang naar de beurs wil het Franse mediaconcern Vivendi 60 procent van de aandelen in het label verdelen onder zijn eigen aandeelhouders. Die aandelen kunnen Vivendi-aandeelhouders vervolgens verhandelen.
Shell
Ook Shell staat in de belangstelling. Het olie- en gasconcern verkoopt al zijn bezittingen in het grootste Amerikaanse olieveld aan branchegenoot ConocoPhillips. De deal levert Shell omgerekend meer dan 8 miljard euro op. Dat Shell zich terugtrekt uit het gebied zou kunnen helpen om aan zijn duurzaamheidsdoelen te voldoen.
Kendrion kondigde aan 3T over te nemen. Een overnamebedrag werd door de producent van elektromagnetische componenten niet gegeven. 3T is een Twentse ontwikkelaar van elektronica en software en behaalt een jaarlijkse omzet van 12 miljoen euro. Het bedrijf is volgens Kendrion winstgevend. Biotechnoloog Vivoryon kwam nog met cijfers. Het bedrijf leed in het eerste halfjaar meer verlies door hogere uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling.
De euro was 1,1731 dollar waard, tegen 1,1729 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 70,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 74,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.
2 uur geleden