Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Besi op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor Besi op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Besi. Beleggingsadviseur Stifel haalde de chiptoeleverancier van de kooplijst af, maar verhoogde wel het koersdoel. Het aandeel zakte een dag eerder al 2 procent door een adviesverlaging van effectenhuis Needham. Ook verwerken beleggers de nieuwe Amerikaanse maatregelen om de export van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) verder te beperken. De nieuwe regels gaan pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd.

De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te gaan openen. Ook de Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend herstel zien, na de recente koersverliezen. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, bleef de Nikkei achter met een verlies van 1,8 procent. Vooral de Japanse chipbedrijven zoals Tokyo Electron en Advantest gingen hard omlaag.

De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 1,9 en 2,3 procent, na berichten dat het economische team van Trump overweegt om de importheffingen langzaam te verhogen. De aankomend president dreigde eerder om meteen na zijn aantreden flinke importheffingen op te leggen aan China, Canada en Mexico.

Philips

Op het Damrak staat Philips in de belangstelling. Het zorgtechnologieconcern houdt ook dit jaar rekening met een gematigde vraag uit China. Dat komt door de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan, zei topman Roy Jakobs in een interview met persbureau Reuters. De Chinese maatregelen om corruptie tegen te gaan gelden al enige tijd. Beijing hoopt op die manier de omkoping van artsen te voorkomen. Maar als gevolg daarvan is het voor ziekenhuizen moeilijker om deals te sluiten met internationale gezondheidszorgbedrijven.

Vivoryon kwam met een update. De Duitse biotechnoloog, die een notering heeft in Amsterdam, verklaarde dat de ontwikkeling van zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten het belangrijkste doel blijft in 2025. Het opstarten van toekomstige onderzoeken is volgens het bedrijf echter afhankelijk van extra financiering en samenwerkingen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0261 dollar waard, tegen 1,0216 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen wat terug na de recente sterke opmars. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 78,36 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 80,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

8 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

10 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

12 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

14 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

17 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden