Aandacht voor bedrijfsresultaten en rentebesluit Fed op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs richten beleggers zich donderdag weer op de resultaten van bedrijven, na de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Zo openden onder meer betalingsverwerker Adyen en staalconcern ArcelorMittal de boeken. Ook gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt verlagen. Beleggers zijn vooral benieuwd of Fed-president Jerome Powell iets gaat zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.
Adyen zag de omzet in het derde kwartaal met 20 procent stijgen. In totaal verzorgde Adyen bijna 321 miljard euro aan betalingen, een stijging van 32 procent. Het bedrijf houdt verder vast aan het doel om de omzet jaarlijks met 20 tot 29 procent te laten stijgen tot en met 2026.
ArcelorMittal boekte minder omzet en winst in het derde kwartaal. Het staalconcern heeft in Europa onder meer last van goedkoop staal uit China. Volgens topman Aditya Mittal produceert de Chinese staalindustrie veel meer dan nodig voor de eigen markt, wat leidt tot "onhoudbare marktomstandigheden" door de dumping van goedkoop staal op de Europese markt.
Verkiezingswinst Trump
Beleggers kauwen daarnaast nog na op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor stevige winsten en nieuwe recordniveaus op Wall Street. De Europese beurzen sloten echter lager door zorgen over hoge importheffingen voor Europese goederen in de Verenigde Staten.
De AEX-index koerst af op een licht hoger begin. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio verloor 0,3 procent, na de sterke koerswinst een dag eerder. De Japanse yen veerde iets op na de forse waardedaling ten opzichte van de dollar op woensdag. De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 1,6 en 2,5 procent, na een sterker dan verwachte stijging van de Chinese export in oktober.
BAM
Op het Damrak kwamen ook bouwer BAM en industrieel toeleverancier Aalberts met cijfers. BAM zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen en stelde goed op koers te liggen om dit jaar meer woningen te verkopen dan in 2023. Aalberts zag de omzet in de eerste tien maanden van het jaar dalen.
De euro was 1,0754 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 71,85 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 75,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
36 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
10 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
12 uur geleden