Aandacht voor banken op hoger Wall Street na kwartaalcijfers
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent in de plus op 48.241 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 6913 punten en techbeurs Nasdaq klom 1 procent tot 23.406 punten. Maandag sloten de Amerikaanse beursgraadmeters al hoger na een negatief begin van de handelsdag, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten.
De S&P 500-index eindigde maandag 1 procent hoger en maakte daarmee het koersverlies sinds het begin van de oorlog met Iran weer ongedaan. Ondanks het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend en de blokkade van de Straat van Hormuz door de Amerikaanse marine, hopen beleggers dat er uiteindelijk toch een vredesakkoord komt. De hoop werd versterkt door berichten dat Washington en Teheran de vredesbesprekingen mogelijk later deze week zullen hervatten.
Brentolie
De olieprijzen daalden tot onder de 100 dollar per vat door de hoop op verdere vredesonderhandelingen. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, kostte 1,2 procent minder op 91,78 dollar per vat en Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 96,96 dollar per vat.
Wells Fargo zakte 5,3 procent na tegenvallende resultaten, terwijl Citigroup ruim 2 procent won. BlackRock won 4,1 procent na goed ontvangen resultaten van de grootste vermogensbeheerder ter wereld. De bank Morgan Stanley die woensdag met kwartaalcijfers komt, steeg met 1,3 procent, terwijl en Bank of America 0,4 procent inleverde.
United Airlines en American Airlines wonnen 1,5 en 7 procent. Volgens Amerikaanse media heeft topman Scott Kirby van United Airlines eind februari een mogelijke fusie met concurrent American Airlines voorgesteld aan president Trump.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, Google, Amazon en Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink over versterking van het ondernemersklimaat vooral als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. Met veel van zijn aanbevelingen is het al druk aan de slag, schrijft minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) in een reactie op het rapport aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben afgelopen jaar een positief resultaat behaald, maar het blijven onzekere tijden voor de sector. Dat meldt de Wageningen University & Research (WUR), die jaarlijks cijfers over de visserij presenteert.
3 uur geleden