Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor banenrapport VS en update Shell op Damrak

Aandacht voor banenrapport VS en update Shell op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt vrijdag vooral uitgekeken naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. Het banencijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de rente verder te verhogen in de strijd tegen de inflatie.

Donderdag meldde loonstrookverwerker ADP al dat er in december 235.000 banen zijn bijgekomen in de Amerikaanse private sector. In het rapport van de overheid worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. Donderdag bleek ook dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten weer was afgenomen.

De sterke cijfers over de arbeidsmarkt zorgden donderdag op Wall Street voor vrees voor meer renteverhogingen door de Fed. Fed-bestuurder James Bullard bracht wel wat verlichting door te zeggen dat de eerste tekenen dat de inflatie afneemt er zijn, maar de aandelenbeurzen in New York sloten desondanks met stevige verliezen.

Shell

Daarnaast buigen beleggers zich over een handelsupdate van Shell over de prestaties en productie van de diverse onderdelen in het afgelopen kwartaal. Het olie- en gasconcern verwacht onder meer dat de inkomsten uit de handel in gas aanzienlijk hoger zullen liggen dan in het derde kwartaal. De extra belastingmaatregelen in de EU en het Verenigd Koninkrijk zullen volgens het concern een impact van zo'n 2 miljard dollar hebben op de winst in het vierde kwartaal.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te gaan beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,6 procent hoger na een verdere groei van de Japanse dienstensector in december.

Samsung

In de tech- en chipsector verwerken beleggers de resultaten van Samsung. De elektronica- en chipfabrikant zag de bedrijfswinst afgelopen kwartaal het sterkste dalen in meer dan tien jaar. Het grootste bedrijf van Zuid-Korea kampt met een zwakke vraag naar geheugenchips, smartphones en beeldschermen doordat consumenten vanwege de stijgende rentetarieven en hoge inflatie minder uitgeven aan elektronica.

Bierbrouwer Heineken zal mogelijk profiteren van een koopadvies door Morgan Stanley. Het Belgische vastgoedbedrijf Retail Estates liet weten dertien winkelpanden in de Woonmall Alexandrium in Rotterdam te hebben gekocht voor zo'n 22,4 miljoen euro.

De euro was 1,0513 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 74,42 dollar per vat. Brentolie werd ook 1 procent duurder, op 79,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

23 minuten geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

1 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

1 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

2 uur geleden
Brussel: nog onbekend hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven

BRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.

3 uur geleden
Duitsland noemt schadeclaim Damen om annuleren order ongegrond

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.

4 uur geleden
Betaalbedrijf Mollie komt met alternatief voor iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.

6 uur geleden