Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor ASML op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor ASML op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs zal ASML vrijdag mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley haalden de chipmachinefabrikant van de kooplijst af. Het aandeel ASML behoorde een dag eerder nog tot de grootste stijgers in de AEX-index, die donderdag 1,8 procent wist te winnen.

Ook op Wall Street lieten de chip- en techbedrijven donderdag flinke winsten zien, na het besluit van de Federal Reserve om de rente flink te verlagen. AI-chipbedrijf Nvidia steeg 4 procent en branchegenoten AMD en Broadcom wonnen tot 5,7 procent. Ook grote techbedrijven als Amazon, Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gingen flink vooruit. De Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten daardoor op recordstanden.

Na de flinke opmars op donderdag lijkt de AEX licht lager te beginnen aan de laatste dag van de week, die vooral in het teken stond van rentebesluiten van centrale banken. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,8 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,6 procent. De Chinese centrale bank hield vrijdag de rentetarieven voor een- en vijfjarige leningen onveranderd. In juli werden deze twee belangrijke rentetarieven nog verlaagd om de economie te steunen.

Bank of Japan en Mercedes-Benz

De Nikkei in Tokio eindigde 1,5 procent hoger. Ook de Bank of Japan hield zoals verwacht de rente onveranderd op 0,25 procent, na de verrassende verhoging in juli. Wel bleef de deur open voor verdere verhogingen. De Japanse centrale bank probeert met hogere leenkosten de inflatie te beteugelen, terwijl andere grote westerse centrale banken de rente juist weer verlagen door een afkoelende inflatie. Voorafgaand aan het rentebesluit werd nog bekendgemaakt dat de Japanse inflatie in augustus voor de vierde maand op rij is gestegen tot 2,8 procent.

In Frankfurt staat Mercedes-Benz in de belangstelling. De Duitse autofabrikant verlaagde voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting door tegenvallende verkopen in China. Ook gaat de aandacht uit naar Volkswagen. De Duitse automaker overweegt volgens tijdschrift Manager Magazin op termijn tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland, wat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen van de fabrikant in het land.

Euro en olie

De euro was 1,1166 dollar waard, tegen 1,1146 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,80 dollar per vat. Een vat Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 74,59 dollar.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

1 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

1 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

3 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

4 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

5 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

6 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

7 uur geleden