Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Amerikaans banenrapport op Beursplein 5

Aandacht voor Amerikaans banenrapport op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een grote rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Als de banenmarkt sterker dan verwacht afkoelt kan de centrale bank het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.

Loonstrookverwerker ADP meldde woensdag al dat er de afgelopen maand minder banen bij kwamen in de Amerikaanse private sector dan in oktober. Eerder deze week heerste er al optimisme op de wereldwijde beurzen nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat de rente waarschijnlijk deze maand al met een minder grote stap zal worden verhoogd. Bij de afgelopen vier rentebesluiten werd de rente steeds met stevige stappen van 0,75 procentpunt opgeschroefd.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een lager begin van de laatste dag van de week. Ook elders in Europa lijken de beurzen met verliezen te openen, in navolging van de overwegend lagere slotstanden op Wall Street.

Nikkei

De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag ook omlaag. De Nikkei in Tokio was sloot 1,6 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de min. Naast het banenrapport van de VS wachten beleggers op meer duidelijkheid over de versoepeling van het coronabeleid in China, nadat de Chinese vicepremier Sun Chunlan eerder verklaarde dat een nieuwe fase van de bestrijding van het virus in is gegaan.

Op het Damrak zal Just Eat Takeaway mogelijk profijt hebben van een adviesverhoging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan haalden het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl van hun verkooplijst af.

Ahold Delhaize

Ook supermarktconcern Ahold Delhaize en luchtvaartcombinatie Air France-KLM zullen mogelijk bewegen op analistenrapporten. Morgan Stanley gaf Ahold Delhaize een koopadvies en Air France-KLM kreeg een houden-advies van JPMorgan.

Arcadis liet weten de overname van DPS Group te hebben afgerond. Het advies- en ingenieursbureau kondigde in oktober al aan het Ierse bedrijf, waar 2850 mensen werken, over te nemen voor 232 miljoen euro. Met de aankoop beweegt Arcadis zich nadrukkelijker op de medische markt en de chipsector.

Euro en olie

De euro was 1,0529 dollar waard, tegen 1,0507 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie goedkoper op 81,18 dollar. Brentolie werd 0,2 duurder op 87,06 dollar per vat. Volgens persbureau Reuters is een langverwacht akkoord over een prijsplafond voor Russische olie die per zee naar Europa wordt vervoerd, in zicht.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

1 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

2 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

3 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

4 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

6 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

14 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

15 uur geleden