Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Ajax op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor Ajax op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Ajax. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg hebben de beursgenoteerde voetbalclub van de kooplijst gehaald. Het koersdoel voor het aandeel werd verlaagd van 17 euro naar 11 euro. Afgelopen vrijdag eindigde het aandeel Ajax op 10,45 euro.

De beurshandel lijkt verder rustig te beginnen aan de nieuwe week. De meeste bedrijven hebben inmiddels de kwartaalcijfers bekendgemaakt. ABN AMRO komt woensdag nog met resultaten en verzekeraar Aegon opent donderdag de boeken. Daarnaast wordt vooral uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat.

Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt. Als de inflatie te hoog blijft in april, wordt de kans op een renteverlaging weer kleiner.

Elektrische auto's

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. Vrijdag eindigde de hoofdindex op een nieuw recordniveau van 910,59 punten. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio verloor 0,1 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent, ondanks koersverliezen bij de Chinese fabrikanten van elektrische auto's. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times gaat de Amerikaanse regering deze week de importheffingen voor elektrische auto's afkomstig uit China flink verhogen. Nu ligt die heffing nog op 25 procent, maar volgens bronnen gaat dat tarief omhoog naar 100 procent.

China

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. Afgelopen weekeinde werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in China in april met 0,3 procent op jaarbasis zijn gestegen. De inflatie viel daarmee iets hoger uit dan verwacht. De prijzen die producenten voor hun goederen vragen namen daarentegen opnieuw af.

Op Wall Street sloot de Dow-Jonesindex vrijdag met een plus van 0,3 procent op 39.512,84 punten. Daarmee boekte de Dow de vierde weekwinst op rij. De brede S&P 500 klom 0,2 procent en technologiebeurs Nasdaq daalde een fractie.

Euro en olie

De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0771 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 78,02 dollar. Een vat Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 82,49 dollar.

Meer uit Financieel

CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

18 minuten geleden
General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

1 uur geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

3 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

3 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

4 uur geleden