Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Ajax op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor Ajax op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Ajax. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg hebben de beursgenoteerde voetbalclub van de kooplijst gehaald. Het koersdoel voor het aandeel werd verlaagd van 17 euro naar 11 euro. Afgelopen vrijdag eindigde het aandeel Ajax op 10,45 euro.

De beurshandel lijkt verder rustig te beginnen aan de nieuwe week. De meeste bedrijven hebben inmiddels de kwartaalcijfers bekendgemaakt. ABN AMRO komt woensdag nog met resultaten en verzekeraar Aegon opent donderdag de boeken. Daarnaast wordt vooral uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat.

Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt. Als de inflatie te hoog blijft in april, wordt de kans op een renteverlaging weer kleiner.

Elektrische auto's

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. Vrijdag eindigde de hoofdindex op een nieuw recordniveau van 910,59 punten. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio verloor 0,1 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent, ondanks koersverliezen bij de Chinese fabrikanten van elektrische auto's. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times gaat de Amerikaanse regering deze week de importheffingen voor elektrische auto's afkomstig uit China flink verhogen. Nu ligt die heffing nog op 25 procent, maar volgens bronnen gaat dat tarief omhoog naar 100 procent.

China

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. Afgelopen weekeinde werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in China in april met 0,3 procent op jaarbasis zijn gestegen. De inflatie viel daarmee iets hoger uit dan verwacht. De prijzen die producenten voor hun goederen vragen namen daarentegen opnieuw af.

Op Wall Street sloot de Dow-Jonesindex vrijdag met een plus van 0,3 procent op 39.512,84 punten. Daarmee boekte de Dow de vierde weekwinst op rij. De brede S&P 500 klom 0,2 procent en technologiebeurs Nasdaq daalde een fractie.

Euro en olie

De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0771 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 78,02 dollar. Een vat Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 82,49 dollar.

Meer uit Financieel

Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

36 minuten geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

3 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

4 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

6 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

7 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

7 uur geleden