Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Ajax en Unilever aan begin drukke beursweek

Aandacht voor Ajax en Unilever aan begin drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Ajax en Unilever. Bij Ajax is directeur voetbalzaken Marc Overmars per direct opgestapt vanwege grensoverschrijdende berichten aan vrouwelijke collega’s. Unilever, dat later deze week met cijfers komt, staat de laatste tijd onder grote druk van aandeelhouders om zijn prestaties te verbeteren. Enkele grote aandeelhouders zouden daarbij aandringen op ingrepen, zoals verschuivingen binnen het bestuur of een opsplitsing van het bedrijf.

De week begint verder relatief rustig. Later in de week wordt het drukker met veel bedrijfsresultaten en verschuift de aandacht naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer. Daarnaast worden de spanningen tussen Rusland en Oekraïne scherp in de gaten gehouden. De Oekraïense regering liet zondag weten dat de kans op een diplomatieke oplossing voor het conflict veel groter is dan die op een eventuele Russische aanval.

De beursgenoteerde voetbalclub Ajax kondigde het vertrek van Overmars aan. De succesvolle directeur voetbalzaken, die tot medio 2026 bij Ajax zou blijven, heeft gedurende een langere periode grensoverschrijdende berichten aan meerdere vrouwelijke collega’s gestuurd. Hij werd naar eigen zeggen vorige week geconfronteerd met zijn gedrag, mogelijk na het nieuws over misstanden bij het programma The Voice of Holland en grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld in de mediawereld.

Unilever

Zakenkrant Financial Times meldde dat twee grote aandeelhouders willen dat Unilever rigoureus gaat ingrijpen binnen de organisatie. Zo pleit vermogensbeheerder Flossbach von Storch voor het opsplitsen van het concern. Een andere aandeelhouder wil dat voorzitter Nils Andersen wordt vervangen.

De AEX-index op Beursplein koerst af op een hoger begin van de nieuwe week. Ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De aandelenmarkten in Azië gingen maandag overwegend omlaag. In China, waar beleggers terugkeerden na de viering van het Chinese nieuwjaar, maakte de beurs een inhaalslag en klom 1,8 procent.

OCI

Kunstmestproducent OCI liet weten dat de investeerders ADQ en Alpha Dhabi uit Abu Dhabi een belang van 15 procent hebben genomen in OCI Methanol Group. De investeerders betalen 375 miljoen dollar, zo'n 328 miljoen euro, voor het belang.

De euro was 1,1429 dollar waard, tegen 1,1448 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 92,23 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 93,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel de vissers in lidstaten van de Europese Unie mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

7 minuten geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

11 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

13 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

16 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

16 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

17 uur geleden