Aandacht voor Ajax en Unilever aan begin drukke beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Ajax en Unilever. Bij Ajax is directeur voetbalzaken Marc Overmars per direct opgestapt vanwege grensoverschrijdende berichten aan vrouwelijke collega’s. Unilever, dat later deze week met cijfers komt, staat de laatste tijd onder grote druk van aandeelhouders om zijn prestaties te verbeteren. Enkele grote aandeelhouders zouden daarbij aandringen op ingrepen, zoals verschuivingen binnen het bestuur of een opsplitsing van het bedrijf.
De week begint verder relatief rustig. Later in de week wordt het drukker met veel bedrijfsresultaten en verschuift de aandacht naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer. Daarnaast worden de spanningen tussen Rusland en Oekraïne scherp in de gaten gehouden. De Oekraïense regering liet zondag weten dat de kans op een diplomatieke oplossing voor het conflict veel groter is dan die op een eventuele Russische aanval.
De beursgenoteerde voetbalclub Ajax kondigde het vertrek van Overmars aan. De succesvolle directeur voetbalzaken, die tot medio 2026 bij Ajax zou blijven, heeft gedurende een langere periode grensoverschrijdende berichten aan meerdere vrouwelijke collega’s gestuurd. Hij werd naar eigen zeggen vorige week geconfronteerd met zijn gedrag, mogelijk na het nieuws over misstanden bij het programma The Voice of Holland en grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld in de mediawereld.
Unilever
Zakenkrant Financial Times meldde dat twee grote aandeelhouders willen dat Unilever rigoureus gaat ingrijpen binnen de organisatie. Zo pleit vermogensbeheerder Flossbach von Storch voor het opsplitsen van het concern. Een andere aandeelhouder wil dat voorzitter Nils Andersen wordt vervangen.
De AEX-index op Beursplein koerst af op een hoger begin van de nieuwe week. Ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De aandelenmarkten in Azië gingen maandag overwegend omlaag. In China, waar beleggers terugkeerden na de viering van het Chinese nieuwjaar, maakte de beurs een inhaalslag en klom 1,8 procent.
OCI
Kunstmestproducent OCI liet weten dat de investeerders ADQ en Alpha Dhabi uit Abu Dhabi een belang van 15 procent hebben genomen in OCI Methanol Group. De investeerders betalen 375 miljoen dollar, zo'n 328 miljoen euro, voor het belang.
De euro was 1,1429 dollar waard, tegen 1,1448 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 92,23 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 93,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
20 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
23 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.
1 uur geleden