Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Air France-KLM en Shell op Damrak

Aandacht voor Air France-KLM en Shell op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de jaarvergaderingen van luchtvaartcombinatie Air France-KLM en olie- en gasconcern Shell. Beide bedrijven zullen naar verwachting door de aandeelhouders worden gedwongen meer te vertellen over hun beleid op het gebied van duurzaamheid.

Air France-KLM liet daarnaast weten zo'n 2,3 miljard euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het geld zal worden gebruikt om de staatssteun die tijdens de coronacrisis werd ontvangen, sneller terug te betalen. De Nederlandse overheid heeft volgens de luchtvaartmaatschappij aangegeven aandelen te willen kopen om het belang van ruim 9 procent in het concern op peil te houden. Ook de Franse overheid, de grootste aandeelhouder van Air France-KLM, doet mee.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren zo'n 1 procent lager te beginnen, na de opleving op maandag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting in het rood openen.

Aziatische regio

In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag ook overwegend omlaag ondanks het herstel op Wall Street. Een winstalarm van Snap, het bedrijf achter het platform voor tijdelijke video- en fotoberichten Snapchat, na de slotbel in New York zorgde voor koersdruk. In Tokio sloot de Nikkei 0,9 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,8 procent lager.

Eurocommercial Properties kwam maandag na de slotbel met een handelsupdate. Volgens het vastgoedbedrijf hebben de winkelcentra in april een sterk herstel van de omzet laten zien dankzij de opheffingen van de coronamaatregelen. De omzet van de 24 winkelcentra van het bedrijf in Zweden, België, Italië en Frankrijk groeide met 6,1 procent ten opzichte van april 2019, voor de uitbraak van de coronapandemie.

Verkocht

Aegon kondigde aan zijn belang van 50 procent in het Spaanse samenwerkingsverband met Liberbank te hebben verkocht aan Unicaja Banco voor 177 miljoen euro. De verzekeraar verklaarde te willen groeien in Spanje en Portugal via zijn samenwerking met Banco Santander en via zijn eigen distributiekanalen.

De AEX eindigde 1,6 procent hoger op 694,02 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,7 procent. Op Wall Street sloot de Dow-Jonesindex 2 procent in de plus op 31.880,24 punten.

De euro was 1,0672 dollar waard, tegen 1,0678 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 109,02 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 112,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

51 minuten geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

52 minuten geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

2 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

3 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

3 uur geleden
VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

6 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

6 uur geleden