Aandacht voor Aegon en rentebesluiten op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar Aegon. De verzekeraar houdt een beleggersdag in Londen en liet voorafgaand aan die bijeenkomst weten vol in te zetten op groei in de Verenigde Staten. Nu de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten door ASR binnen enkele weken is afgerond, wil Aegon wil onder meer het netwerk van adviseurs van zijn Amerikaanse tak Transamerica uitbreiden en verder groeien in de Amerikaanse pensioenmarkt. Ook wil Aegon de komende jaren meer dividend uitkeren.
Daarnaast staan er een aantal rentebesluiten van centrale banken op het programma. In het Verenigd Koninkrijk, Turkije, Noorwegen en Zwitserland zullen de centrale bankiers zich buigen over het rentebeleid in hun landen. In Turkije zal de rente naar verwachting fors worden opgeschroefd door de nieuwe gouverneur van de centrale bank in een poging het rentebeleid te normaliseren in het land, dat kampt met een torenhoge inflatie.
Daarnaast kauwen beleggers nog na op de woorden van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident zei in een verklaring voor het Amerikaanse Congres dat de strijd tegen de inflatie nog een lange weg heeft te gaan en dat het noodzakelijk is om de rente nog iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar. Zijn uitlatingen zorgden woensdag al voor koersverliezen op de beurzen in Europa en New York.
Shell
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt lager te gaan beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen openen. In Tokio eindigde de Nikkei donderdag 0,9 procent lager. In China, Hongkong en Taiwan waren de beurzen gesloten.
Op het Damrak staat ook Shell in de belangstelling. Analisten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley haalden het olie- en gasconcern van hun verkooplijst af.
KPN
Telecomconcern KPN kondigde aan de Nederlandse activiteiten van Youfone over te nemen voor een bedrag van ongeveer 200 miljoen euro. Youfone is al actief op de netwerken van KPN en heeft meer dan 540.000 klanten. Met de overname versterkt KPN naar eigen zeggen zijn positie in de mobiele en breedbandmarkt aanzienlijk.
De euro was 1,0984 dollar waard, tegen 1,0956 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 72,15 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper, op 76,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden