Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Adyen op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor Adyen op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Adyen. Analisten van de Franse bank Exane BNP Paribas haalden het betaalbedrijf van hun kooplijst af. Daarnaast galmen de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell nog na op de aandelenmarkten.

Powell verklaarde in het Amerikaanse Congres dat de rente mogelijk sterker en sneller dan verwacht opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen. Hogere rentes zijn doorgaans negatief voor aandelenbeleggingen, met name voor snelgroeiende techfondsen. De opmerkingen van de Fed-baas zorgden dinsdag al voor koersverliezen op de beursvloeren in Europa en in New York. Woensdag verschijnt Powell nog voor een comité van het Huis van Afgevaardigden, waarbij hij naar verwachting zijn verklaring zal herhalen.

Ook gaat de aandacht uit naar het banencijfer van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer geeft mogelijk meer inzicht in het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag op het programma staat. De situatie op de arbeidsmarkt speelt naast de inflatie een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve.

Laag begin

De AEX-index op het Damrak lijkt licht lager te gaan openen. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag overwegend omlaag door de opmerkingen van Powell. De Nikkei in Tokio sloot echter 0,5 procent hoger dankzij een daling van de Japanse yen. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds dik 2 procent kwijt door stevige koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus zal daardoor mogelijk onder druk komen te staan.

Ook ABN AMRO en ASR staan in de belangstelling. De bank en de verzekeraar promoveren binnenkort van de MidKap naar de AEX, meldde beursuitbater Euronext. AEX-fonds Signify degradeert naar de MidKap. Binnen de hoofdindex kwam ook een tweede plek vrij omdat winkelvastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield zijn beursnotering in Amsterdam heeft opgegeven. Euronext verwijdert daarnaast post- en pakketbezorger PostNL uit de MidKap en plaatst het bedrijf in de AScX, de index voor kleinere beursgenoteerde bedrijven.

Verliezen

De Europese beurzen sloten dinsdag met verliezen. De AEX zakte 1,1 procent tot 751,52 punten. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 1,7 procent lager op 32.856,46 punten.

De euro was 1,0534 dollar waard, tegen 1,0569 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,55 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

7 minuten geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

38 minuten geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

1 uur geleden
Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

1 uur geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

2 uur geleden
Beurzen New York hoger na meevallend Amerikaans inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.

2 uur geleden
Mercedes biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.

3 uur geleden