
Aandacht voor ABN AMRO op licht herstellend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt woensdag wat te herstellen van de recente koersverliezen, die werden veroorzaakt door de vrees voor een recessie. ABN AMRO zal daarbij mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van AlphaValue/Baader schroefden het beleggingsadvies voor de bank op van verkopen naar kopen.
Ook de andere Europese beurzen koersen af op een positief begin van de nieuwe handelsdag nadat Wall Street een vierdaagse verliesreeks wist te doorbreken. Volgens gegevens van Bespoke Group hebben Amerikaanse beursgenoteerde bedrijven tot nu toe 11,7 biljoen dollar aan marktwaarde verloren ten opzichte van het hoogste niveau op 3 januari dit jaar. De vijf grote techconcerns Apple, Microsoft, Amazon, Meta en Tesla namen daarvan meer dan 5 biljoen dollar voor hun rekening.
De Aziatische beurzen lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zette de daling voort en eindigde 0,7 procent lager. De graadmeter zakte een dag eerder al 2,5 procent na een verrassende actie van de Bank of Japan. De Japanse centrale bank bepaalde namelijk dat de rente op staatsobligaties sterker mag oplopen dan voorheen. De stap wordt gezien als een mogelijke opmaat naar een verhoging van het rentetarief in Japan in 2023. De Bank of Japan heeft als enige grote centrale bank in de wereld de rente nog niet verhoogd.
PostNL
Op het Damrak staat PostNL in de belangstelling na de kwartaalcijfers van de grote branchegenoot FedEx. De Amerikaanse pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht vanwege agressieve kostenverlagingen. De omzet viel wel wat tegen.
In Frankfurt zullen Adidas en Puma mogelijk bewegen op sterke resultaten van Nike. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen afgelopen kwartaal flink stijgen en het aandeel werd in de nabeurshandel op Wall Street stevig hoger gezet. Nike was bij het WK voetbal in Qatar de grootste leverancier van voetbalshirts. Van de 32 deelnemende landen speelden er dertien met shirts van Nike. WK-winnaar Argentinië speelde met shirts van Adidas.
AEX
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend lager. De AEX daalde 0,5 procent tot 697,25 punten. Wall Street veerde licht op. De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,3 procent op 32.849,74 punten. De brede S&P 500 klom 0,1 procent en techbeurs Nasdaq eindigde een fractie hoger.
De euro was 1,0611 dollar waard, tegen 1,0629 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 76,44 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 80,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump heeft een rechter verzocht om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve alsnog direct uit functie te zetten. Eerder deze week oordeelde een rechter dat de Amerikaanse president haar niet mag ontslaan zolang ze die beslissing aanvecht. Advocaten van de regering vragen een hof van beroep nu om die beslissing op te schorten.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street scherpten hun recordstanden van eerder deze week aan doordat beleggers er zekerder van zijn dat de Federal Reserve de rente gaat verlagen. Media- en filmconcern Warner Bros. Discovery was een opvallende stijger na mediaberichten dat het bedrijf wordt overgenomen.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof van Amsterdam heeft een megaboete van de Belastingdienst voor tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) geschrapt. Een lagere rechter oordeelde dat het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill 106 miljoen euro moest betalen vanwege vermeend gesjoemel met de belastingaangifte. Die geldstraf is in hoger beroep vernietigd, meldt het hof in een persbericht.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De bouw van een batterijfabriek in de Amerikaanse staat Georgia van automaker Hyundai en technologiebedrijf LG Energy Solution loopt vertraging op door de grote inval van de immigratiedienst vorige week. Bij die actie pakten Amerikaanse autoriteiten 475 mensen op die aan de fabriek werkten, waarbij veel Zuid-Koreanen werden vastgezet. Volgens topman José Muñoz van Hyundai duurt het "minimaal twee tot drie maanden" langer voordat de fabriek af is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC wil dat grote techbedrijven informatie geven over de manier waarop ze de schadelijke effecten van AI-chatbots voor minderjarigen beperken. De toezichthouder eist onder andere dat de bedrijven achter Facebook, Instagram, ChatGPT, Snapchat en X inzicht geven in de manier waarop ze chatbots inzetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.
4 uur geleden