Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor ABN AMRO op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor ABN AMRO op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar ABN AMRO. Het beleggingsadvies voor de bank werd door analisten van Deutsche Bank verlaagd. Beleggers kijken verder vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit Europa en de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen.

Na de sterke stijging van de prijzen vorig jaar schroefden de centrale banken de rentes flink op, wat ongunstig was voor de waardering van veel aandelen en obligaties. De hoop dat de centrale banken nu klaar zijn met de verhogingen en de rente volgend jaar weer zal worden verlaagd, zorgde in de afgelopen weken echter voor een stevig koersherstel.

De verlenging van de wapenstilstand tussen Israël en Hamas met twee dagen zorgt ook voor enige opluchting op de beurzen. De wapenstilstand ging vrijdag in en zou aanvankelijk vier dagen duren.

Brunel

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds 0,7 procent. De hoofdindex in Shanghai won 0,2 procent. Volgens de Chinese centrale bank zal het land dit jaar de doelstelling van een economische groei van 5 procent halen. De Australische beurs won 0,4 procent, ondanks een onverwachte daling van de winkelverkopen in het land.

Ook Brunel staat in de belangstelling. De detacheerder liet voorafgaand aan zijn beleggersdag weten sterke voortgang te hebben geboekt met het vijfjarenplan 2021-2025 en ondanks uitdagende omstandigheden op koers te liggen om de doelstellingen te bereiken. Het bedrijf verwacht in de komende jaren een hoge eencijferige groei van de omzet en brutowinst te realiseren.

Elektrische bussen

Ebusco kondigde aan te zijn geselecteerd door de Italiaanse inkooporganisatie Consip in de categorie "voorstedelijke bussen in Klasse I". Dankzij deze selectie zal het bedrijf zijn elektrische bussen aanbieden aan Italiaanse overheden en exploitanten zonder dat er een Europese aanbesteding hoeft te worden uitgeschreven.

Op de oliemarkt wordt gewacht op de eerder uitgestelde OPEC-vergadering die donderdag wordt gehouden. Saudi-Arabië en Rusland lijken aan te sturen op een verdere verlaging van de olieproductie om de prijzen te stuwen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 75,06 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer, op 80,19 dollar per vat. De euro was 1,0944 dollar waard, tegen 1,0933 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

24 minuten geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

1 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

1 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

1 uur geleden
Woonwinkelketen JYSK wil uitbreiden in grote Europese steden

BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.

2 uur geleden
Brouwer Corona en Jupiler profiteert van alternatieven voor bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.

2 uur geleden
Maersk meldt dat schip door Straat van Hormuz is gevaren

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.

2 uur geleden