Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht op Europese beurzen voor inflatiecijfer VS

Aandacht op Europese beurzen voor inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers in Europa gaat woensdag vooral uit naar het inflatiecijfer dat later op de dag in de Verenigde Staten bekend wordt gemaakt. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Fed de rente sterker blijven verhogen.

Economen verwachten in doorsnee dat de Amerikaanse inflatie in juni is uitgekomen op 8,8 procent op jaarbasis, tegen 8,6 procent in mei. De inflatie in de VS wordt vooral aangejaagd door de sterk gestegen brandstofprijzen. De Fed verhoogde vorige maand de rente met 0,75 procentpunt, de sterkste renteverhoging sinds 1994. Mogelijk gaat de Fed bij zijn beleidsvergadering later deze maand de rente opnieuw verhogen met driekwart procentpunt.

Uit Europa staan nog gegevens over onder meer de industriële productie in de eurozone op de rol, net als een definitief inflatiecijfer uit Duitsland.

Corbion

Speciaalchemieconcern Corbion maakte bekend topman Olivier Rigaud voor te dragen voor herbenoeming. Rigaud werd aangesteld in 2019 en zijn huidige termijn loopt tot mei 2023. Navigatiedienstverlener TomTom kondigde aan navigatiediensten en kaarten te leveren voor de nieuwe Opel Astra.

Verder blijft de wisselkoers van de euro tegenover de dollar in de belangstelling staan. De eenheidsmunt bereikte dinsdag kortstondig voor het eerst in twintig jaar pariteit met de dollar, wat betekent dat de twee munten exact evenveel waard zijn. De euro was woensdagochtend 1,0063 dollar waard.

Olieprijzen

Op basis van de openingsindicatoren lijken de Europese beurzen lager aan de handel te gaan beginnen. De Amsterdamse AEX-index sloot dinsdag met een plusje van 0,2 procent op 670,68 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen waren koerswinsten tot 0,8 procent te zien. Op Wall Street gingen de hoofdgraadmeters tot 1 procent omlaag.

De olieprijzen waren woensdagochtend vrijwel onveranderd. Een dag eerder gingen olieprijzen nog hard onderuit door zorgen over een economische recessie en een zwakkere vraag naar olie. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde iets lager op 95,81 dollar en Brentolie was 99,51 dollar per vat waard.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

7 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

9 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

9 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

10 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

12 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

13 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

14 uur geleden