Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht op Europese beurzen voor inflatiecijfer VS

Aandacht op Europese beurzen voor inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers in Europa gaat woensdag vooral uit naar het inflatiecijfer dat later op de dag in de Verenigde Staten bekend wordt gemaakt. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Fed de rente sterker blijven verhogen.

Economen verwachten in doorsnee dat de Amerikaanse inflatie in juni is uitgekomen op 8,8 procent op jaarbasis, tegen 8,6 procent in mei. De inflatie in de VS wordt vooral aangejaagd door de sterk gestegen brandstofprijzen. De Fed verhoogde vorige maand de rente met 0,75 procentpunt, de sterkste renteverhoging sinds 1994. Mogelijk gaat de Fed bij zijn beleidsvergadering later deze maand de rente opnieuw verhogen met driekwart procentpunt.

Uit Europa staan nog gegevens over onder meer de industriële productie in de eurozone op de rol, net als een definitief inflatiecijfer uit Duitsland.

Corbion

Speciaalchemieconcern Corbion maakte bekend topman Olivier Rigaud voor te dragen voor herbenoeming. Rigaud werd aangesteld in 2019 en zijn huidige termijn loopt tot mei 2023. Navigatiedienstverlener TomTom kondigde aan navigatiediensten en kaarten te leveren voor de nieuwe Opel Astra.

Verder blijft de wisselkoers van de euro tegenover de dollar in de belangstelling staan. De eenheidsmunt bereikte dinsdag kortstondig voor het eerst in twintig jaar pariteit met de dollar, wat betekent dat de twee munten exact evenveel waard zijn. De euro was woensdagochtend 1,0063 dollar waard.

Olieprijzen

Op basis van de openingsindicatoren lijken de Europese beurzen lager aan de handel te gaan beginnen. De Amsterdamse AEX-index sloot dinsdag met een plusje van 0,2 procent op 670,68 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen waren koerswinsten tot 0,8 procent te zien. Op Wall Street gingen de hoofdgraadmeters tot 1 procent omlaag.

De olieprijzen waren woensdagochtend vrijwel onveranderd. Een dag eerder gingen olieprijzen nog hard onderuit door zorgen over een economische recessie en een zwakkere vraag naar olie. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde iets lager op 95,81 dollar en Brentolie was 99,51 dollar per vat waard.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

6 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

13 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

15 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

18 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

19 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

20 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden