Aandacht op chiptekort bij kwartaalcijfers chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - Bij de cijfers van de Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) over het eerste kwartaal zal de aandacht vooral uitgaan naar het wereldwijde chiptekort. Om die tekorten tegen te gaan hebben grote chipproducenten aangekondigd de productiecapaciteit fors te vergroten, wat gunstig kan uitpakken voor leveranciers als ASMI. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt.
Op de beurs in Amsterdam is de koers van ASMI de laatste tijd flink gestegen, net als die van de Nederlandse branchegenoten ASML en Besi. Grote chipconcerns zoals het Taiwanese TSMC en het Amerikaanse Intel gaan vele miljarden dollars investeren in uitbreiding van de capaciteit om zo het tekort tegen te gaan. Dat tekort treft vooral de auto-industrie waardoor autofabrikanten als Volkswagen, Daimler en General Motors (GM) fabrieken tijdelijk hebben moeten stilleggen.
ASMI sprak in februari voor het eerste kwartaal een verwachting uit voor een omzet tussen de 380 miljoen tot 400 miljoen euro. Voor de orderontvangst werd toen een vergelijkbare bandbreedte gegeven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
9 uur geleden