
Aandacht op chiptekort bij kwartaalcijfers chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - Bij de cijfers van de Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) over het eerste kwartaal zal de aandacht vooral uitgaan naar het wereldwijde chiptekort. Om die tekorten tegen te gaan hebben grote chipproducenten aangekondigd de productiecapaciteit fors te vergroten, wat gunstig kan uitpakken voor leveranciers als ASMI. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt.
Op de beurs in Amsterdam is de koers van ASMI de laatste tijd flink gestegen, net als die van de Nederlandse branchegenoten ASML en Besi. Grote chipconcerns zoals het Taiwanese TSMC en het Amerikaanse Intel gaan vele miljarden dollars investeren in uitbreiding van de capaciteit om zo het tekort tegen te gaan. Dat tekort treft vooral de auto-industrie waardoor autofabrikanten als Volkswagen, Daimler en General Motors (GM) fabrieken tijdelijk hebben moeten stilleggen.
ASMI sprak in februari voor het eerste kwartaal een verwachting uit voor een omzet tussen de 380 miljoen tot 400 miljoen euro. Voor de orderontvangst werd toen een vergelijkbare bandbreedte gegeven.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.
4 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.
30 minuten geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
11 uur geleden