Aandacht bij cijfers Philips opnieuw naar slaapapneu-apparaten
AMSTERDAM (ANP) - Philips komt maandag met halfjaarresultaten en daarbij gaat de aandacht opnieuw uit naar de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten. Het bedrijf meldde onlangs dat die minder gevaarlijk zijn dan eerder gedacht, wat goed nieuws zou kunnen zijn met het oog op eventuele schadeclaims. Toch gaan er nog altijd verhalen dat de terugroepacties niet soepel verloopt.
Daarbovenop komt de vraag of de Amerikaanse toezichthouder FDA de lezing van Philips onderschrijft. Het bedrijf zegt alles volgens de regels van de FDA te doen, maar die waakhond is kritisch. Begin juni meldde Het Financieele Dagblad nog dat Philips in een rapport aan de FDA had toegegeven dat tientallen protocollen voor kwaliteitscontrole, risicoanalyse en klachtenbehandeling niet op orde waren.
Behalve de problemen met de slaapapneu- en andere beademingsapparatuur zijn er ook lichtpuntjes bij Philips. De tandverzorgingsproducten scoren al geruime tijd goed. Ook de connected care-tak loopt goed. Maar bij sommige beleggers is er kritiek dat Philips te weinig nieuwe producten ontwikkelt waarmee geld verdiend kan worden. De afgelopen jaren namen investeringen in onderzoek en ontwikkeling steeds verder af, wat de uitbetalingen aan aandeelhouders overigens ten goede kwam.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
3 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
5 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
6 uur geleden