Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht bij cijfers Philips opnieuw naar slaapapneu-apparaten

Aandacht bij cijfers Philips opnieuw naar slaapapneu-apparaten

AMSTERDAM (ANP) - Philips komt maandag met halfjaarresultaten en daarbij gaat de aandacht opnieuw uit naar de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten. Het bedrijf meldde onlangs dat die minder gevaarlijk zijn dan eerder gedacht, wat goed nieuws zou kunnen zijn met het oog op eventuele schadeclaims. Toch gaan er nog altijd verhalen dat de terugroepacties niet soepel verloopt.

Daarbovenop komt de vraag of de Amerikaanse toezichthouder FDA de lezing van Philips onderschrijft. Het bedrijf zegt alles volgens de regels van de FDA te doen, maar die waakhond is kritisch. Begin juni meldde Het Financieele Dagblad nog dat Philips in een rapport aan de FDA had toegegeven dat tientallen protocollen voor kwaliteitscontrole, risicoanalyse en klachtenbehandeling niet op orde waren.

Behalve de problemen met de slaapapneu- en andere beademingsapparatuur zijn er ook lichtpuntjes bij Philips. De tandverzorgingsproducten scoren al geruime tijd goed. Ook de connected care-tak loopt goed. Maar bij sommige beleggers is er kritiek dat Philips te weinig nieuwe producten ontwikkelt waarmee geld verdiend kan worden. De afgelopen jaren namen investeringen in onderzoek en ontwikkeling steeds verder af, wat de uitbetalingen aan aandeelhouders overigens ten goede kwam.

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

29 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

31 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

57 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

3 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

3 uur geleden