Aandacht bij cijfers Philips opnieuw naar slaapapneu-apparaten
AMSTERDAM (ANP) - Philips komt maandag met halfjaarresultaten en daarbij gaat de aandacht opnieuw uit naar de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten. Het bedrijf meldde onlangs dat die minder gevaarlijk zijn dan eerder gedacht, wat goed nieuws zou kunnen zijn met het oog op eventuele schadeclaims. Toch gaan er nog altijd verhalen dat de terugroepacties niet soepel verloopt.
Daarbovenop komt de vraag of de Amerikaanse toezichthouder FDA de lezing van Philips onderschrijft. Het bedrijf zegt alles volgens de regels van de FDA te doen, maar die waakhond is kritisch. Begin juni meldde Het Financieele Dagblad nog dat Philips in een rapport aan de FDA had toegegeven dat tientallen protocollen voor kwaliteitscontrole, risicoanalyse en klachtenbehandeling niet op orde waren.
Behalve de problemen met de slaapapneu- en andere beademingsapparatuur zijn er ook lichtpuntjes bij Philips. De tandverzorgingsproducten scoren al geruime tijd goed. Ook de connected care-tak loopt goed. Maar bij sommige beleggers is er kritiek dat Philips te weinig nieuwe producten ontwikkelt waarmee geld verdiend kan worden. De afgelopen jaren namen investeringen in onderzoek en ontwikkeling steeds verder af, wat de uitbetalingen aan aandeelhouders overigens ten goede kwam.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
8 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
9 uur geleden