
Aandacht beleggers gaat uit naar cijfer Apple en Amazon
AMSTERDAM (ANP) - Techbedrijf Apple komt donderdag met cijfers over het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar. Beleggers kijken gespannen uit of het bedrijf opnieuw records kan breken met zijn verkopen of dat ook Apple inmiddels last heeft van chiptekorten in de sector.
Wat in het voordeel van Apple spreekt is dat de nieuwe iPhones nog in het kwartaal werden gepresenteerd en de verkopen dus ook toen begonnen. Vorig jaar moest Apple de introductie van zijn nieuwe telefoons door corona nog uitstellen en begonnen de verkopen daarvan dus pas in het eerste kwartaal.
Voor Amazon is het opheffen van coronamaatregelen in veel landen mogelijk een tegenvaller. Daardoor konden consumenten weer makkelijker naar normale winkels en waren ze minder aangewezen op webwinkels. Toch zijn er ook tekenen dat consumenten ook na de coronacrisis blijven kiezen voor het gemak van webwinkels. Verder spelen de wereldwijde transportproblemen Amazon mogelijk parten.
Het bedrijf waar oprichter Jeff Bezos eerder dit jaar vertrok als topman heeft daarnaast een techtak die zich bezighoudt met het verhuren van ruimte in de cloud. Die groeide tijdens de coronacrisis hard toen veel bedrijven kozen voor thuiswerken. Met de verdere digitalisering bij veel bedrijven ziet Amazon op dat vlak nog meer ruimte om te groeien, maar de concurrentie van bedrijven als Microsoft en Google neemt ook toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Goud- en zilverwisselaars hebben het veel drukker dan anders nu de prijzen van edelmetalen in rap tempo stijgen. In de winkels van OudGoud.nl is het aantal afspraken verdubbeld ten opzichte van begin dit jaar. Goudwisselkantoor spreekt van een kwart meer inkopen dan een jaar geleden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Homodatingapp Grindr schoot maandag omhoog op Wall Street na een bericht dat grootaandeelhouders het bedrijf van de beurs willen halen. Volgens nieuwssite Semafor zijn Raymond Zage en James Lu, die samen meer dan 60 procent van Grindr in handen hebben, in gesprek om de financiering rond te krijgen voor een volledige overname van het bedrijf. Het aandeel Grindr eindigde bijna 11 procent hoger, de grootste koerssprong van het bedrijf in meer dan een jaar.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In totaal worden bijna 48.000 passagiers gedupeerd door de stakingsactie op Brussels Airport dinsdag, zegt een woordvoerder van de Belgische luchthaven. Volgens hem is ongeveer de helft van de aankomende vluchten geannuleerd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is onder aanvoering van chipmachinemaker ASML opgeveerd na de forse verliesbeurt van vrijdag. Wereldwijd gingen de aandelenbeurzen toen achteruit door het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Trump stelde beleggers in het weekend gerust met de boodschap "maak je geen zorgen over China, het komt allemaal goed". Daarop trad maandag herstel op.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden maandag herstel na de zware koersdreun op vrijdag. Beleggers schoven de zorgen over de handelsstrijd tussen de VS en China weer aan de kant. Die handelsstrijd laaide vrijdag op nadat president Donald Trump had gedreigd met fors hogere importheffingen op Chinese producten. Ook zei Trump de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping te willen afzeggen. De dreigementen volgden op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft "nauw contact met de Nederlandse autoriteiten" over Nexperia, laat een woordvoerder van de commissie weten. Volgens de commissie heeft Nederland "een potentieel risico voor de Nederlandse en bredere Europese economische veiligheid" aangepakt door in te grijpen bij de Nijmeegse chipmaker. Naar eventuele vervolgstappen wordt "nog gekeken", aldus de zegsman.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De illegale onlinegokmarkt groeit door nieuwe regels om de hoeveelheid vergokt geld op de legale markt terug te brengen. In de eerste helft van dit jaar werd meer geld illegaal vergokt dan legaal, voor het eerst sinds de start van legaal onlinegokken in Nederland in 2021. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) op basis van een halfjaarlijkse monitor.
15 uur geleden