'Aanbod nieuwbouwwoningen dreigt op te raken'
DEN HAAG (ANP) - Het aanbod van nieuwbouwwoningen dreigt op te raken. Daarvoor waarschuwt WoningBouwersNL, de branchevereniging van ontwikkelaars en bouwondernemers. Volgens de organisatie verloopt de verkoop van nieuwbouwwoningen "uitzonderlijk goed".
In het eerste kwartaal zijn er in totaal 10.420 nieuwbouwwoningen verkocht. Dat is 31 procent meer dan vorig jaar en het hoogste aantal sinds 2006. Vooral het aantal verkochte appartementen lag fors hoger. Dit was met 4740 bijna het dubbele van het langjarig gemiddelde van 2120 verkochte nieuwbouwappartementen. Volgens WoningBouwersNL lijkt het erop dat de binnenstedelijke ontwikkelingen leiden tot meer verkochte appartementen. Vooral in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland waren de verkoopvolumes uitzonderlijk hoog.
Evengoed zijn het vooral nieuwe eengezinswoningen waar een eigenaar voor wordt gevonden. Twee op de drie woningen die worden verkocht betreffen een eengezinswoning. Het percentage van 65 procent ligt wel lager dan het langjarige gemiddeld van 75 procent.
Om de woningnood te verminderen schroeven bouwondernemers hun productiefaciliteit flink op. Daarbij lopen ze aan tegen beperkingen. Zo komen nieuwe locaties niet snel genoeg los. Daarbij ervaren ook gemeenten personeelstekorten op de afdelingen planologie. Hier ligt volgens de woningbouwers een rol weggelegd voor het Rijk. Volgens de organisatie is het zaak dat de woningproductie snel wordt opgeschroefd naar 100.000 woningen per jaar.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
8 uur geleden