Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aanbod nieuwbouwwoningen dreigt op te raken'

'Aanbod nieuwbouwwoningen dreigt op te raken'

DEN HAAG (ANP) - Het aanbod van nieuwbouwwoningen dreigt op te raken. Daarvoor waarschuwt WoningBouwersNL, de branchevereniging van ontwikkelaars en bouwondernemers. Volgens de organisatie verloopt de verkoop van nieuwbouwwoningen "uitzonderlijk goed".

In het eerste kwartaal zijn er in totaal 10.420 nieuwbouwwoningen verkocht. Dat is 31 procent meer dan vorig jaar en het hoogste aantal sinds 2006. Vooral het aantal verkochte appartementen lag fors hoger. Dit was met 4740 bijna het dubbele van het langjarig gemiddelde van 2120 verkochte nieuwbouwappartementen. Volgens WoningBouwersNL lijkt het erop dat de binnenstedelijke ontwikkelingen leiden tot meer verkochte appartementen. Vooral in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland waren de verkoopvolumes uitzonderlijk hoog.

Evengoed zijn het vooral nieuwe eengezinswoningen waar een eigenaar voor wordt gevonden. Twee op de drie woningen die worden verkocht betreffen een eengezinswoning. Het percentage van 65 procent ligt wel lager dan het langjarige gemiddeld van 75 procent.

Om de woningnood te verminderen schroeven bouwondernemers hun productiefaciliteit flink op. Daarbij lopen ze aan tegen beperkingen. Zo komen nieuwe locaties niet snel genoeg los. Daarbij ervaren ook gemeenten personeelstekorten op de afdelingen planologie. Hier ligt volgens de woningbouwers een rol weggelegd voor het Rijk. Volgens de organisatie is het zaak dat de woningproductie snel wordt opgeschroefd naar 100.000 woningen per jaar.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

2 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

2 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

3 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

3 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

3 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

3 uur geleden