Aanbieders willen met ECV in gesprek over tv-rechten Eredivisie
DEN HAAG (ANP) - TV-aanbieders DELTA, KPN, T-Mobile en VodafoneZiggo hebben maandag een voorstel om voetbal breder beschikbaar te maken via televisie naar de Eredivisie CV (ECV) gestuurd. De aanbieders willen met de ECV in gesprek over de televisierechten van de Eredivisie vanaf 2025. Het idee is dat eredivisieclubs "meer regie en meer inkomsten" krijgen dan met het huidige systeem, laat een zegsman weten.
De voetbalrechten worden nu geëxploiteerd door de ECV en een buitenlandse partij, is in een gezamenlijk bericht hierover te lezen. Doel is om de exploitatie van de rechten terug naar Nederland te halen. "De Nederlandse tv-aanbieders hebben samen het bereik om eredivisievoetbal in alle Nederlandse huishoudens beschikbaar te maken", is in het bericht te lezen.
Precieze details zijn nog niet te geven, laat een woordvoerder weten, want die moeten uit een gesprek met de ECV volgen. Het idee is dat een "nieuw systeem" wordt gecreëerd waarbij eredivisieclubs "een fiks deel van de winst op rechten terugkrijgen". "De winst gaat op dit moment naar aandeelhouders van ESPN in Amerika, daar zien de clubs niks van terug. We willen een groot deel van de winst terugbrengen naar de club."
Flexibiliteit
Clubs krijgen met het voorstel "meer flexibiliteit om met rechten aan de slag te gaan". "Op dit moment zitten alle rechten bij één partij en dus kunnen die clubs niet meer die beelden zelf vrijelijk streamen. Straks, als dit voorstel wordt aangenomen, is het mogelijk dat iedere individuele club over beelden kan beschikken en via platforms kunnen aanbieden."
Naast de garantie dat voetbal in de toekomst breed beschikbaar blijft, biedt dit voorstel volgens de woordvoerder mogelijk garantie dat het betaalbaar blijft. "Nu is er één partij die de prijs bepaalt, straks zijn dat vier partijen die met elkaar concurreren."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
11 uur geleden