Aan wankele cryptobeurs FTX gelinkt handelshuis gesloten
NEW YORK (ANP) - De oprichter van de op omvallen staande cryptobeurs FTX sluit het door hem opgezette handelshuis voor cryptomunten, Alameda Research. Met dit handelsbedrijf verwierf Sam Bankman-Fried miljarden dollars aan vermogen, maar nu FTX failliet dreigt te gaan probeert hij zo veel mogelijk financiële middelen op te halen om een redding mogelijk te maken.
FTX kwam onlangs in de problemen en sloot een deal over een overname door concurrent Binance, maar die overname klapte nadat het boekenonderzoek veel vragen opriep. Volgens persbureau Bloomberg heeft Bankman-Fried investeerders laten weten dat FTX 8 miljard dollar tekort komt. Zonder nieuwe financiers zou de beurs omvallen.
Op zijn website laat FTX klanten weten dat ze voorlopig geen tegoeden kunnen opnemen en geen nieuwe klanten toelaten. Daarvoor haalden cryptobeleggers 6 miljard dollar aan cryptomunten weg bij FTX in drie dagen tijd.
Onderzoek justitie VS
Binance liep ook weg van de overname van FTX omdat justitie in de Verenigde Staten onderzoek doet naar de beurs. Dat onderzoek richt zich naar verluidt op de manier waarop de beurs van Bankman-Fried is omgesprongen met de tegoeden van klanten. Zakenkrant The Wall Street Journal schrijft op basis van een ingewijde dat Alameda voor riskante beleggingen tegoeden gebruikte van klanten op FTX, wat de problemen bij die beurs in gang zou hebben gezet.
De onrust rond FTX heeft de waarde van veel cryptomunten zwaar onder druk gezet. Bitcoin verloor sinds maandag ruim 16 procent aan waarde ten opzichte van de dollar. Ook andere munten als ethereum, XRP en dogecoin verloren flink, maar lijken donderdagavond iets te herstellen.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
8 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
10 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden