Aan Trump gelinkte digitale munt stijgt snel in waarde
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn eigen cryptotoken gelanceerd, waarvan de marktwaarde snel is gestegen tot enkele miljarden dollars. Op zijn socialemediaplatform Truth Social deed Trump een aankondiging van "de enige officiële Trump Meme", een zogenoemde memecoin met zijn afbeelding erop.
Op de website die Trump aan het cryptoproject linkte, staat in kleine letters vermeld dat de tokens niet bedoeld zijn als "investeringsmogelijkheid" of "enige vorm van zekerheid", maar de waarde ervan steeg na de lancering snel. Binnen 24 uur na de lancering op vrijdagavond was de token al 400 procent meer waard geworden, volgens cryptoplatform CoinMarketCap. Er was aanvankelijk speculatie dat de aankondiging een hack was.
Maandag wordt Trump geïnaugureerd. Sinds de verkiezingen in november zijn cryptomunten, zoals bitcoin, al flink meer waard geworden, omdat beleggers verwachten dat de aankomende president de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag verder weggezakt na de zware koersverliezen op Wall Street. Vooral de Nederlandse chipbedrijven stonden onder druk door de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven. Veel techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme over de kansen met kunstmatige intelligentie (AI).
58 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer neemt een Duits bedrijf in kunstmatige intelligentie (AI) over. Deze onderneming, Libra Technology, levert een AI-hulp waarmee advocaten en juristen onderzoek kunnen doen. Het overnamebedrag kan oplopen tot 90 miljoen euro.
59 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Google heeft aangekondigd dat het veranderingen aanbrengt in zijn advertentiediensten om te voldoen aan Europese mededingingsregels. De toezeggingen volgen op een miljardenboete die de Europese Unie in september oplegde aan het Amerikaanse techbedrijf voor het schenden van concurrentieregels.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is aan het begin van het vierde kwartaal van 2025 sterker afgezwakt dan verwacht. Dat komt door een ongekende terugval in investeringen en een tragere groei van de industriële productie in oktober. Ook de groei van de winkelverkopen liep vorige maand iets terug.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.
4 uur geleden