Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aan Trump gelinkte digitale munt stijgt snel in waarde

Aan Trump gelinkte digitale munt stijgt snel in waarde

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn eigen cryptotoken gelanceerd, waarvan de marktwaarde snel is gestegen tot enkele miljarden dollars. Op zijn socialemediaplatform Truth Social deed Trump een aankondiging van "de enige officiële Trump Meme", een zogenoemde memecoin met zijn afbeelding erop.

Op de website die Trump aan het cryptoproject linkte, staat in kleine letters vermeld dat de tokens niet bedoeld zijn als "investeringsmogelijkheid" of "enige vorm van zekerheid", maar de waarde ervan steeg na de lancering snel. Binnen 24 uur na de lancering op vrijdagavond was de token al 400 procent meer waard geworden, volgens cryptoplatform CoinMarketCap. Er was aanvankelijk speculatie dat de aankondiging een hack was.

Maandag wordt Trump geïnaugureerd. Sinds de verkiezingen in november zijn cryptomunten, zoals bitcoin, al flink meer waard geworden, omdat beleggers verwachten dat de aankomende president de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op beurzen New York na uitspraken Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten onder meer uitspraken van centralebankpresident Jerome Powell. De voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve zei dat de centrale bank niet overhaast de rente hoeft aan te passen nu de economie sterk blijft.

1 uur geleden
Boeing levert na twee jaar weer meer vliegtuigen af dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft voor het eerst in bijna twee jaar meer vliegtuigen in een maand geleverd dan concurrent Airbus. Het zijn tekenen van herstel bij de vliegtuigfabrikant die langere tijd met problemen kampte, zoals grootschalige stakingen bij Amerikaanse fabrieken.

3 uur geleden
Privacyautoriteit EU: mogelijk volgen meer acties tegen DeepSeek

BRUSSEL (ANP/RTR) - DeepSeek kan in de toekomst meer te maken krijgen met acties van nationale toezichthouders. Dat meldde de Europese privacyautoriteit dinsdag, waarmee de zorgen worden benadrukt die leven in Europa over de toenemende populariteit van de Chinese AI-tool.

4 uur geleden
Bloomberg: Portugal overweegt verkoop belang in maatschappij TAP

LISSABON (ANP) - De Portugese regering overweegt een belang van ten minste 49 procent in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP te verkopen. Het zou de nieuwste poging zijn van het land om de nationale luchtvaartmaatschappij te privatiseren, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Miljarden aan EU-sancties tegen VS staan klaar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft miljarden aan maatregelen tegen Amerikaanse producten klaarliggen als mogelijke reactie op het besluit van president Donald Trump om vanaf volgende maand een heffing van 25 procent op staal en aluminium in te stellen.

5 uur geleden
Ford-topman: invoerheffingen 'verwoestend' voor auto-industrie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De algemene invoertarieven van 25 procent die de Amerikaanse president Donald Trump heeft voorgesteld voor Canada en Mexico zijn "verwoestend" voor de Amerikaanse auto-industrie. Daarvoor waarschuwt Jim Farley, de topman van de Amerikaanse autofabrikant Ford. Hij reist woensdag naar Washington om dit duidelijk te maken aan leden van het Congres.

5 uur geleden
Staalconcerns omlaag op verder positief gestemde Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Europese staalconcerns gingen dinsdag omlaag op de Europese aandelenbeurzen, na het nieuws over de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Verder leken beleggers zich weinig aan te trekken van het decreet dat president Donald Trump ondertekende voor die heffingen van 25 procent. De Europese graadmeters gingen overwegend omhoog en de DAX-index in Frankfurt tikte zelfs een recordstand aan.

5 uur geleden