Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aan eind van chaotisch debat toch nog warme woorden voor Schoof

Aan eind van chaotisch debat toch nog warme woorden voor Schoof

DEN HAAG (ANP) - Aan het eind van een hard en soms chaotisch debat over de regeringsverklaring waren er toch ook nog warme woorden voor de nieuwe minister-president, de partijloze Dick Schoof. "Een baken van rust", oordeelde Chris Stoffer van de SGP. Ook Joost Eerdmans (JA21) heeft "waardering" voor de opvolger van Mark Rutte.

"Ik zie goede intenties bij de nieuwe premier", zei Laurens Dassen van de pro-Europese partij Volt. Verder had hij weinig goede woorden over voor het debat en noemde het een "parlementair dieptepunt", net als DENK-leider Stephan van Baarle. Jimmy Dijk (SP) sprak van "slecht theater" en "een shitshow" dat het land geen steek verder heeft gebracht.

Mirjam Bikker van de ChristenUnie vond ook dat de leider van het kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB "complimenten" verdient. Wel hekelde ze dat de regeringspartijen Schoof niet te hulp kwamen toen hij onder vuur lag. "Het is van de zotte dat ik hier met meneer Bontenbal (CDA) nota bene de premier in eerste instantie stond te verdedigen."

Knotsgekke dagen

Ook de coalitiepartijen lieten zich uiteindelijk niet onbetuigd. BBB-voorvrouw Caroline van der Plas vond dat Schoof het "fantastisch" had gedaan. "Standvastig, rustig, goed in debat gegaan, steeds weer antwoord geven in twee knotsgekke dagen. Dat geeft mij nog meer vertrouwen in deze minister-president hoe hij dit kabinet gaat leiden."

VVD'er Dilan Yeşilgöz zei "respect" te hebben voor de "beheerste wijze" waarop de nieuwe premier het debat heeft gevoerd. Pieter Omtzigt van NSC vond de beantwoording van de premier "helder" en "to the point". Maar net als veel anderen zei hij deze dag niet trots te zijn op de Tweede Kamer. "We hebben het land niet een dienst bewezen."

Schouwspel

Schoof was niet even sterk in zijn beantwoording, vond Rob Jetten van D66. Hij zei meer te verwachten van de premier van alle Nederlanders. "Meer leiderschap graag." Ook Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand zag "geen fraai schouwspel". "Jij-bakken, het slachtoffer uithangen, het is nu alweer de schuld van de oppositie dat het totale chaos was vandaag. Ja, wat denk je als je zo'n kabinet aan de macht helpt." Volgens haar is duidelijk dat Dilan Yeşilgöz en Pieter Omtzigt "Geert Wilders totaal niet aankunnen. Vandaag is gebleken dat dit ook geldt voor de premier."

Timmermans noemde het "een treurige dag". Dat het weinig over de inhoud ging, rekent hij het kabinet aan en de premier die "helderder had kunnen antwoorden". De GroenLinks-PvdA-leider is bezorgd. Hij wenst de premier en het kabinet "sterkte en succes om dit overeind te houden in het landsbelang, maar ik vrees dat dit niet zal lukken, omdat de verdeeldheid veel te groot is en het onderling vertrouwen volstrekt afwezig lijkt".

Meer uit Politiek

Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

5 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

6 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

7 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

9 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

13 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

13 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

1 dag geleden