Aalsmeer vernoemt straat naar Peter R. de Vries
AALSMEER (ANP) - Aalsmeer gaat een straat vernoemen naar Peter R. de Vries. Dat heeft het college besloten, meldt de gemeente maandag. De misdaadjournalist die op 15 juli overleed na een moordaanslag op hem een week eerder, werd op 14 november 1956 geboren in die gemeente.
De Peter R. de Vriesstraat komt bij de televisiestudio's in Aalsmeer, volgens de gemeente "een zeer passende locatie omdat hij zoveel jaren in de tv-wereld heeft gewerkt". Op het terrein van de studio's wordt de komende jaren een nieuwe woonwijk gebouwd, een van de straten zal de naam van de journalist dragen. "Dit is een mooi eerbetoon aan een bijzondere persoonlijkheid die doorging waar anderen stopten", aldus burgemeester Gido Oude Kotte. In Aalsmeer ligt al een tegel met de naam van De Vries in de 'Walk of Fame' in de Zijdstraat.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Verkeer op de A2 van Den Bosch naar Utrecht moet rekening houden met forse vertraging door een ongeluk in de buurt van knooppunt Deil. Rijkswaterstaat meldt dat de vertraging daar is opgelopen tot twee uur. De organisatie adviseert mensen die over de A2 van het zuiden naar Utrecht willen om hun reis waar mogelijk uit te stellen, "nu de spits op gang komt".
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In een deel van het land rijden dinsdagochtend geen treinen door een storing die op dertien plekken op het spoor in Midden-Nederland is ontstaan. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder heeft de storing grote gevolgen voor het treinverkeer in Midden- en Noord-Nederland. In de reisplanner is te zien dat veel treinen in die regio's zijn uitgevallen of met vertraging rijden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
14 uur geleden