Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts in trek op groen Damrak

Aalberts in trek op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam won dinsdag flink terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden stevig in het groen. De verzekering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsdeal met China volledig intact is zorgde voor opluchting bij beleggers. Trump reageerde daarmee op uitlatingen van zijn handelsadviseur Peter Navarro, die leek te suggereren dat het handelsakkoord van tafel was. Op het Damrak was Aalberts in trek na een positief handelsbericht.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent hoger op 572,41 punten. De MidKap steeg 1,9 procent tot 766,27 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 1,8 procent.

Aalberts was de grote winnaar in de MidKap met een winst van ruim 8 procent. De industrieel toeleverancier zag de autonome omzet in de eerste vijf maanden van dit jaar met 12 procent dalen vanwege de coronacrisis. Vanaf de laatste weken van mei ziet het bedrijf de orders en omzet echter weer toenemen. Het orderboek stond eind mei op een vergelijkbaar niveau als een jaar eerder. Tankopslagbedrijf Vopak sloot de rij met een min van 0,8 procent.

Aegon

Koploper in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 5 procent. Unibail-Rodamco-Westfield won 2,9 procent. Het winkelvastgoedfonds heeft 750 miljoen euro opgehaald met de plaatsing van obligaties. Het bedrijf heeft daarmee de beschikking over 12,7 miljard euro aan contanten en ongebruikte kredietlijnen. Levensmiddelenconcern Unilever stond onderaan met een verlies van 0,6 procent.

Accsys dikte 11,5 procent aan bij de kleinere bedrijven na goed ontvangen jaarcijfers. Het houtbedrijf wist vorig boekjaar zijn omzet met een kwart op te voeren en de winstmarge te verbeteren. Heijmans klom 2,5 procent. De bouwer gaat voor Rijkswaterstaat groot onderhoud uitvoeren aan de rijksweg A79. Het project heeft een waarde van ongeveer 24 miljoen euro.

Sanofi

Sanofi daalde 0,8 procent in Parijs. De farmaceut verwacht dat een van zijn mogelijke vaccins tegen Covid-19 op zijn vroegst in de eerste helft van volgend jaar is goedgekeurd. Dat is eerder dan het Franse bedrijf aanvankelijk had verwacht. Het gaat om een vaccin dat Sanofi in samenwerking met het Britse GlacoSmithKline (plus 0,3 procent) ontwikkelt.

De euro was 1,1284 dollar waard tegen 1,1257 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 40,72 dollar. De prijs van Brentolie steeg 0,2 procent tot 43,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

5 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

6 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

8 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

9 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

10 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

10 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

11 uur geleden