Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

UTRECHT (ANP) - Industrieel toeleverancier Aalberts is in de eerste vier maanden van dit jaar gegroeid, laat het bedrijf weten in een tussentijdse update. Zowel de omzet als het orderboek groeiden. Onder meer in de chipmarkt en de markt voor milieuvriendelijk bouwen liet het bedrijf goede resultaten zien. Last van tekorten aan grondstoffen heeft Aalberts nog niet.

De chipmarkt draait wereldwijd al langere tijd op volle kracht. Aalberts verwacht ook op langere termijn nog veel groeikansen hier, onder meer door ontwikkelingen op het gebied van e-mobiliteit zoals deelauto's, investeringen in nieuwe chipfabrieken en de wereldwijde uitrol van 5G-netwerken. Niet alleen dit jaar, maar ook in de jaren erna voorziet Aalberts daarom sterke groei en daarom wil het bedrijf uitbreiden op al zijn locaties voor dit onderdeel.

Ook is er meer aandacht voor milieuvriendelijk bouwen waar Aalberts van weet te profiteren. De bouw herstelde zich snel en de distributiekanalen hebben de afgelopen tijd daarom weer meer bestellingen geplaatst. Ook zijn woningbezitters en verhuurders vaker bezig met het renoveren en verbouwen van woningen. Ook subsidieprogramma's en de overstap naar duurzamere verwarming en koeling van woningen spelen mee.

Verder laat Aalberts weten dat de zaken op het gebied van duurzaam transport goed gaan. In de luchtvaartsector ziet het het bedrijf een klein herstel van het aantal orders en ook op het gebied van apparaten voor het tappen van dranken merkt Aalberts een voorzichtig herstel.

Al die ontwikkelingen leidden tot een omzetgroei van 15 procent op eigen kracht en een orderboek met een derde meer opdrachten erin. Aalberts wil de groei verder versnellen en gaat daarom dit jaar en de komende jaren meer investeren. Tegelijkertijd ligt een reorganisatie op schema en werkt het bedrijf ook door aan het terugdringen van de voorraden.

Meer uit Financieel

Boodschappenbezorging Albert Heijn hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.

49 minuten geleden
Verlichtingsbedrijf Signify flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.

1 uur geleden
Consumentenbond ziet opnieuw fouten op kassabon supermarkt

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.

1 uur geleden
Volvo Cars schrapt 2500 extra banen door zwakke verkoop in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

2 uur geleden
Verlichtingsbedrijf Signify boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

12 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

13 uur geleden