Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

UTRECHT (ANP) - Industrieel toeleverancier Aalberts is in de eerste vier maanden van dit jaar gegroeid, laat het bedrijf weten in een tussentijdse update. Zowel de omzet als het orderboek groeiden. Onder meer in de chipmarkt en de markt voor milieuvriendelijk bouwen liet het bedrijf goede resultaten zien. Last van tekorten aan grondstoffen heeft Aalberts nog niet.

De chipmarkt draait wereldwijd al langere tijd op volle kracht. Aalberts verwacht ook op langere termijn nog veel groeikansen hier, onder meer door ontwikkelingen op het gebied van e-mobiliteit zoals deelauto's, investeringen in nieuwe chipfabrieken en de wereldwijde uitrol van 5G-netwerken. Niet alleen dit jaar, maar ook in de jaren erna voorziet Aalberts daarom sterke groei en daarom wil het bedrijf uitbreiden op al zijn locaties voor dit onderdeel.

Ook is er meer aandacht voor milieuvriendelijk bouwen waar Aalberts van weet te profiteren. De bouw herstelde zich snel en de distributiekanalen hebben de afgelopen tijd daarom weer meer bestellingen geplaatst. Ook zijn woningbezitters en verhuurders vaker bezig met het renoveren en verbouwen van woningen. Ook subsidieprogramma's en de overstap naar duurzamere verwarming en koeling van woningen spelen mee.

Verder laat Aalberts weten dat de zaken op het gebied van duurzaam transport goed gaan. In de luchtvaartsector ziet het het bedrijf een klein herstel van het aantal orders en ook op het gebied van apparaten voor het tappen van dranken merkt Aalberts een voorzichtig herstel.

Al die ontwikkelingen leidden tot een omzetgroei van 15 procent op eigen kracht en een orderboek met een derde meer opdrachten erin. Aalberts wil de groei verder versnellen en gaat daarom dit jaar en de komende jaren meer investeren. Tegelijkertijd ligt een reorganisatie op schema en werkt het bedrijf ook door aan het terugdringen van de voorraden.

Meer uit Financieel

Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

36 minuten geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

2 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

2 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

4 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

14 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

14 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

17 uur geleden