Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

Aalberts groeit door chips en opleving bouw

UTRECHT (ANP) - Industrieel toeleverancier Aalberts is in de eerste vier maanden van dit jaar gegroeid, laat het bedrijf weten in een tussentijdse update. Zowel de omzet als het orderboek groeiden. Onder meer in de chipmarkt en de markt voor milieuvriendelijk bouwen liet het bedrijf goede resultaten zien. Last van tekorten aan grondstoffen heeft Aalberts nog niet.

De chipmarkt draait wereldwijd al langere tijd op volle kracht. Aalberts verwacht ook op langere termijn nog veel groeikansen hier, onder meer door ontwikkelingen op het gebied van e-mobiliteit zoals deelauto's, investeringen in nieuwe chipfabrieken en de wereldwijde uitrol van 5G-netwerken. Niet alleen dit jaar, maar ook in de jaren erna voorziet Aalberts daarom sterke groei en daarom wil het bedrijf uitbreiden op al zijn locaties voor dit onderdeel.

Ook is er meer aandacht voor milieuvriendelijk bouwen waar Aalberts van weet te profiteren. De bouw herstelde zich snel en de distributiekanalen hebben de afgelopen tijd daarom weer meer bestellingen geplaatst. Ook zijn woningbezitters en verhuurders vaker bezig met het renoveren en verbouwen van woningen. Ook subsidieprogramma's en de overstap naar duurzamere verwarming en koeling van woningen spelen mee.

Verder laat Aalberts weten dat de zaken op het gebied van duurzaam transport goed gaan. In de luchtvaartsector ziet het het bedrijf een klein herstel van het aantal orders en ook op het gebied van apparaten voor het tappen van dranken merkt Aalberts een voorzichtig herstel.

Al die ontwikkelingen leidden tot een omzetgroei van 15 procent op eigen kracht en een orderboek met een derde meer opdrachten erin. Aalberts wil de groei verder versnellen en gaat daarom dit jaar en de komende jaren meer investeren. Tegelijkertijd ligt een reorganisatie op schema en werkt het bedrijf ook door aan het terugdringen van de voorraden.

Meer uit Financieel

Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

47 minuten geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

1 uur geleden
Onderzoek: meer PlayStations verkocht in aanloop naar GTA VI

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.

2 uur geleden
Nederlandse autobranche verwacht minder nieuwe auto's te verkopen

BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.

2 uur geleden
Meloni kondigt na wegblokkades akkoord over dieselmaatregelen aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.

2 uur geleden
Tesla en Meta zakken op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.

3 uur geleden
PHP waarschuwt: verouderde sites blijven kwetsbaar voor aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.

4 uur geleden