Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts groeide hard ondanks problemen leveringsketen

Aalberts groeide hard ondanks problemen leveringsketen

UTRECHT (ANP) - Industriebedrijf Aalberts is vorig jaar hard gegroeid ondanks aanhoudende problemen met de levering van materialen. Het bedrijf zag de omzet toenemen tot haast 3 miljard euro, een stijging van 16 procent. Dat lukte het bedrijf onder meer door het herstel van markten na de coronacrisis en door de aanhoudende investeringen in de chipmarkt. Voor die sector maakt Aalberts onder meer onderdelen voor de zogeheten cleanrooms, de ultraschone ruimtes waar de chips daadwerkelijk worden geproduceerd.

Niet alleen is er een gebrek aan capaciteit voor het produceren van chips, maar ook willen chipmakers in meer landen uitbreiden om minder kwetsbaar te zijn. Dat leidt tot een grote hoeveelheid orders voor Aalberts en het bedrijf gaat dan ook zelf investeren in meer productieruimte.

Ook bij de takken ecovriendelijke gebouwen en duurzaam transport merkte Aalberts meer vraag, terwijl de divisie industriële niches meer herstel liet zien. Dat alles leidde tot een orderboek dat 52 procent voller zat dan een jaar eerder, waardoor Aalberts ook met vertrouwen naar de toekomst kijkt.

Onder de streep hield Aalberts 337 miljoen euro over. Dat was ruim twee derde meer dan in 2020. Het bedrijf schroeft ook het dividend flink op.

Meer uit Financieel

Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

9 uur geleden
Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

11 uur geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

12 uur geleden
Meta stopt na enkele dagen met fel bekritiseerde AI-functie

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.

12 uur geleden
Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

22 uur geleden
Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

23 uur geleden