Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aalberts groeide hard ondanks problemen leveringsketen

Aalberts groeide hard ondanks problemen leveringsketen

UTRECHT (ANP) - Industriebedrijf Aalberts is vorig jaar hard gegroeid ondanks aanhoudende problemen met de levering van materialen. Het bedrijf zag de omzet toenemen tot haast 3 miljard euro, een stijging van 16 procent. Dat lukte het bedrijf onder meer door het herstel van markten na de coronacrisis en door de aanhoudende investeringen in de chipmarkt. Voor die sector maakt Aalberts onder meer onderdelen voor de zogeheten cleanrooms, de ultraschone ruimtes waar de chips daadwerkelijk worden geproduceerd.

Niet alleen is er een gebrek aan capaciteit voor het produceren van chips, maar ook willen chipmakers in meer landen uitbreiden om minder kwetsbaar te zijn. Dat leidt tot een grote hoeveelheid orders voor Aalberts en het bedrijf gaat dan ook zelf investeren in meer productieruimte.

Ook bij de takken ecovriendelijke gebouwen en duurzaam transport merkte Aalberts meer vraag, terwijl de divisie industriële niches meer herstel liet zien. Dat alles leidde tot een orderboek dat 52 procent voller zat dan een jaar eerder, waardoor Aalberts ook met vertrouwen naar de toekomst kijkt.

Onder de streep hield Aalberts 337 miljoen euro over. Dat was ruim twee derde meer dan in 2020. Het bedrijf schroeft ook het dividend flink op.

Meer uit Financieel

FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

1 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

12 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

14 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

15 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

15 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

15 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

17 uur geleden