Aalberts groeide hard ondanks problemen leveringsketen
UTRECHT (ANP) - Industriebedrijf Aalberts is vorig jaar hard gegroeid ondanks aanhoudende problemen met de levering van materialen. Het bedrijf zag de omzet toenemen tot haast 3 miljard euro, een stijging van 16 procent. Dat lukte het bedrijf onder meer door het herstel van markten na de coronacrisis en door de aanhoudende investeringen in de chipmarkt. Voor die sector maakt Aalberts onder meer onderdelen voor de zogeheten cleanrooms, de ultraschone ruimtes waar de chips daadwerkelijk worden geproduceerd.
Niet alleen is er een gebrek aan capaciteit voor het produceren van chips, maar ook willen chipmakers in meer landen uitbreiden om minder kwetsbaar te zijn. Dat leidt tot een grote hoeveelheid orders voor Aalberts en het bedrijf gaat dan ook zelf investeren in meer productieruimte.
Ook bij de takken ecovriendelijke gebouwen en duurzaam transport merkte Aalberts meer vraag, terwijl de divisie industriële niches meer herstel liet zien. Dat alles leidde tot een orderboek dat 52 procent voller zat dan een jaar eerder, waardoor Aalberts ook met vertrouwen naar de toekomst kijkt.
Onder de streep hield Aalberts 337 miljoen euro over. Dat was ruim twee derde meer dan in 2020. Het bedrijf schroeft ook het dividend flink op.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
5 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
9 uur geleden