Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

A7 bij Purmerend vanaf maandag helemaal dicht voor vrachtverkeer

A7 bij Purmerend vanaf maandag helemaal dicht voor vrachtverkeer

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A7 bij Purmerend gaat vanaf maandag tijdelijk helemaal dicht voor vrachtwagens en bussen. Dat is nodig om de werkzaamheden die daar momenteel plaatsvinden aan een brug over het Noordhollandsch Kanaal goed te kunnen uitvoeren, meldt demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur).

Tot dusver gold op deze plek een gewichtsbeperking voor vrachtwagens van 25 ton. Maar die werd in de eerste weken van de werkzaamheden "honderden keren per dag" overschreden, met uitschieters tot boven de 40 ton. "En dat maakt dat we op deze manier het werk niet kunnen doen", zegt Harbers.

"Ik baal daar ontzettend van", aldus de bewindsman. "Hier lijden de goeden onder de kwaden". Maar hij heeft geen keuze, benadrukt hij. De versterking van de brug is echt dringend noodzakelijk en kan onder de huidige omstandigheden niet veilig worden uitgevoerd.

Meer uit Binnenland

Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

50 minuten geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

51 minuten geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

1 uur geleden
Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.

1 uur geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

3 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

4 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

4 uur geleden