A7 bij Purmerend nog rustig, maandag kans op grote verkeershinder
PURMEREND (ANP) - De voorbereidende werkzaamheden op de A7 bij Purmerend zorgen vrijdagochtend nog niet voor verkeershinder of drukte op de weg, meldt de ANWB. Rijkswaterstaat is de komende avonden en nachten bezig om de nieuwe verkeerssituatie op de brug in de A7 over het Noordhollandsch Kanaal in te richten. Maandag begint Rijkswaterstaat met het versterken van de brug.
Vanaf zondagochtend is nog maar een helft van de brug beschikbaar voor verkeer. Weggebruikers rijden dan over vier versmalde rijstroken met een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat verwacht dat dat op zondag nog niet meteen voor grote problemen gaat zorgen. In de nacht van zondag op maandag wordt de laatste hand gelegd aan het opbouwen van het werkterrein. De grote verkeershinder en drukte worden vanaf maandag verwacht, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. Dan beginnen ook de werkzaamheden aan de brug, die vijf maanden gaan duren.
Rijkswaterstaat benadrukt dat de zorgen die omwonenden hebben over de bereikbaarheid van de regio door het deels afsluiten van de weg terecht zijn. "In principe kun je overal blijven komen. Het kan wel langer duren, houd daar rekening mee in de reistijd. Dat maakt het project wel spannend, maar we doen dit niet voor de eerste keer."
Noodbrug
Volgens de woordvoerder zal het met name de eerste dagen druk zijn. "De eerste dagen zijn de wen-dagen. Dan zul je zien dat het druk wordt, erna stabiliseert het, dan weten mensen hun weg te vinden en wordt het rustiger. Daar hopen we in dit geval ook op."
Rijkswaterstaat houdt weggebruikers via hun sociale media-accounts en websites op de hoogte van de voortgang van de werkzaamheden, aldus de woordvoerder. Om te voorkomen dat mensen gebruikmaken van sluiproutes wordt een aantal lokale wegen in de spits afgesloten voor doorgaand verkeer. "Zodat die wegen echt alleen gebruikt worden door mensen die daar wonen."
Een tijdelijke brug kon niet, zegt Rijkswaterstaat. "We gaan de brug versterken, door gaten te boren en op te vullen met staal. Dat moet van bovenaf. Een noodbrug heeft veel impact op de omgeving, zoals veel voorbereidingstijd waardoor vrachtverkeer dat nu al anderhalf jaar omrijdt nog langer moet omrijden. De brug moet ook aansluiten op alle wegen eromheen. Ook speelt de stikstofproblematiek mee. Het is zo complex dat we geen mogelijkheid zagen om een noodbrug aan te leggen", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
12 uur geleden