Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

A20 zaterdagnacht dicht om onschadelijk maken bommen

A20 zaterdagnacht dicht om onschadelijk maken bommen

MOORDRECHT (ANP) - Een deel van de snelweg A20 is tussen zaterdag 22.00 uur en zondag 09.00 uur afgesloten. Dit omdat in die periode twee niet-ontplofte vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk worden gemaakt. De weg is dicht tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda. Ook diverse provinciale en lokale wegen gaan tijdelijk dicht, meldt Rijkswaterstaat.

De vliegtuigbommen werden in juli bij Moordrecht gevonden tijdens een onderzoek naar niet-ontploft oorlogsmateriaal. Dat gebied wordt onderzocht omdat de A20 in de toekomst wordt verbreed.

Weggebruikers moeten een andere route kiezen via de A12 en de N219. Ook een aantal lokale wegen in de gemeente Zuidplas, waar Moordrecht onder valt, zijn in die periode afgesloten. ProRail meldt dat het spoor in het gebied een paar uur wordt afgesloten. De gevolgen voor het treinverkeer zijn klein: alleen de laatste trein van Gouda naar Rotterdam vertrekt een kwartier vroeger.

Paarden

Ongeveer driehonderd huishoudens in het gebied moeten binnenblijven, meldt de gemeente Zuidplas. Een gezin moet het huis uit. Hun paarden worden buiten het risicogebied opgevangen in een tijdelijke stal, het gezin brengt de nacht door op een andere plek.

De bommen worden onschadelijk gemaakt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Volgens de gemeente Zuidplas is de kans dat iets fout gaat bij het onschadelijk maken "bijzonder klein".

Meer uit Binnenland

Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

28 minuten geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

1 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

1 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

13 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

14 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

15 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

15 uur geleden