A20 zaterdagnacht dicht om onschadelijk maken bommen
MOORDRECHT (ANP) - Een deel van de snelweg A20 is tussen zaterdag 22.00 uur en zondag 09.00 uur afgesloten. Dit omdat in die periode twee niet-ontplofte vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk worden gemaakt. De weg is dicht tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda. Ook diverse provinciale en lokale wegen gaan tijdelijk dicht, meldt Rijkswaterstaat.
De vliegtuigbommen werden in juli bij Moordrecht gevonden tijdens een onderzoek naar niet-ontploft oorlogsmateriaal. Dat gebied wordt onderzocht omdat de A20 in de toekomst wordt verbreed.
Weggebruikers moeten een andere route kiezen via de A12 en de N219. Ook een aantal lokale wegen in de gemeente Zuidplas, waar Moordrecht onder valt, zijn in die periode afgesloten. ProRail meldt dat het spoor in het gebied een paar uur wordt afgesloten. De gevolgen voor het treinverkeer zijn klein: alleen de laatste trein van Gouda naar Rotterdam vertrekt een kwartier vroeger.
Paarden
Ongeveer driehonderd huishoudens in het gebied moeten binnenblijven, meldt de gemeente Zuidplas. Een gezin moet het huis uit. Hun paarden worden buiten het risicogebied opgevangen in een tijdelijke stal, het gezin brengt de nacht door op een andere plek.
De bommen worden onschadelijk gemaakt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Volgens de gemeente Zuidplas is de kans dat iets fout gaat bij het onschadelijk maken "bijzonder klein".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
9 minuten geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
2 uur geleden