A20 zaterdagnacht dicht om onschadelijk maken bommen
MOORDRECHT (ANP) - Een deel van de snelweg A20 is tussen zaterdag 22.00 uur en zondag 09.00 uur afgesloten. Dit omdat in die periode twee niet-ontplofte vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk worden gemaakt. De weg is dicht tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda. Ook diverse provinciale en lokale wegen gaan tijdelijk dicht, meldt Rijkswaterstaat.
De vliegtuigbommen werden in juli bij Moordrecht gevonden tijdens een onderzoek naar niet-ontploft oorlogsmateriaal. Dat gebied wordt onderzocht omdat de A20 in de toekomst wordt verbreed.
Weggebruikers moeten een andere route kiezen via de A12 en de N219. Ook een aantal lokale wegen in de gemeente Zuidplas, waar Moordrecht onder valt, zijn in die periode afgesloten. ProRail meldt dat het spoor in het gebied een paar uur wordt afgesloten. De gevolgen voor het treinverkeer zijn klein: alleen de laatste trein van Gouda naar Rotterdam vertrekt een kwartier vroeger.
Paarden
Ongeveer driehonderd huishoudens in het gebied moeten binnenblijven, meldt de gemeente Zuidplas. Een gezin moet het huis uit. Hun paarden worden buiten het risicogebied opgevangen in een tijdelijke stal, het gezin brengt de nacht door op een andere plek.
De bommen worden onschadelijk gemaakt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Volgens de gemeente Zuidplas is de kans dat iets fout gaat bij het onschadelijk maken "bijzonder klein".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
16 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
2 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
17 uur geleden