A20 zaterdagnacht dicht om onschadelijk maken bommen
MOORDRECHT (ANP) - Een deel van de snelweg A20 is tussen zaterdag 22.00 uur en zondag 09.00 uur afgesloten. Dit omdat in die periode twee niet-ontplofte vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk worden gemaakt. De weg is dicht tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda. Ook diverse provinciale en lokale wegen gaan tijdelijk dicht, meldt Rijkswaterstaat.
De vliegtuigbommen werden in juli bij Moordrecht gevonden tijdens een onderzoek naar niet-ontploft oorlogsmateriaal. Dat gebied wordt onderzocht omdat de A20 in de toekomst wordt verbreed.
Weggebruikers moeten een andere route kiezen via de A12 en de N219. Ook een aantal lokale wegen in de gemeente Zuidplas, waar Moordrecht onder valt, zijn in die periode afgesloten. ProRail meldt dat het spoor in het gebied een paar uur wordt afgesloten. De gevolgen voor het treinverkeer zijn klein: alleen de laatste trein van Gouda naar Rotterdam vertrekt een kwartier vroeger.
Paarden
Ongeveer driehonderd huishoudens in het gebied moeten binnenblijven, meldt de gemeente Zuidplas. Een gezin moet het huis uit. Hun paarden worden buiten het risicogebied opgevangen in een tijdelijke stal, het gezin brengt de nacht door op een andere plek.
De bommen worden onschadelijk gemaakt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Volgens de gemeente Zuidplas is de kans dat iets fout gaat bij het onschadelijk maken "bijzonder klein".
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden