A20 tussen Vlaardingen-West en Maassluis 10 weekenden dicht
DEN HAAG (ANP) - De snelweg A20 wordt dit jaar tussen Vlaardingen-West en Maassluis tien weekenden afgesloten vanwege werkzaamheden. Drie keer wordt dit deel van de A20 helemaal afgesloten, zeven keer gaat het om een afsluiting in één rijrichting. Ook wordt in vier andere weekenden gewerkt aan het aanpassen van op- en afritten, zegt Rijkswaterstaat.
De A20 gaat dit jaar "flink op de schop" tussen knooppunt Kethelplein en toekomstig knooppunt Vlaardingen, aldus Rijkswaterstaat. De zogenoemde Blankenburgverbinding wordt aangelegd. Dit is een nieuwe snelweg met de naam A24, die vanaf 2024 de A20 bij Vlaardingen met de A15 bij Rozenburg verbindt.
Ook wordt de A20 verbreed tussen het nieuwe knooppunt Vlaardingen en het knooppunt Kethelplein. Deze verbreding van twee naar drie rijstroken per rijrichting is volgens Rijkswaterstaat nodig omdat er straks met de komst van de nieuwe A24 meer verkeer op dit deel van de A20 komt.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
3 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
7 uur geleden