A16 bij Dordrecht dicht door gekantelde vrachtwagen
DEN HAAG (ANP) - De snelweg A16 (Breda naar Rotterdam) is dicht bij Dordrecht-Centrum. Er is daar een vrachtwagen gekanteld, die geladen was met containers die weer gevuld waren met stenen. De containers zijn op de weg beland en de inhoud ligt verspreid over de rijbaan, melden de verkeersdiensten.
Verkeer dat vaststaat voor het ongeval wordt weggeleid. Het Rode Kruis heeft uit voorzorg en met het oog op het warme weer een noodhulpteam gestuurd naar het Van der Valk-hotel in Dordrecht, dat vlak bij de plaats van het ongeluk ligt. Het team kan hulp verlenen aan mensen die in de file staan en in de problemen komen. De Veiligheidsregio houdt ook een ambulance paraat.
Rijkswaterstaat is bezig met het opruimen van het puin en voert een spoedreparatie uit aan het wegdek. Rijkswaterstaat Verkeersinformatie denkt dat de stremming tot 15.00 uur duurt.
De gebruikelijke omrijroute, via de Heinenoordtunnel, is geen optie omdat die tunnel dicht is. De ANWB adviseert daarom om te rijden via de A27 en de A15.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
6 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
6 uur geleden