A12 weer volledig open na A12-blokkade door klimaatactivisten
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten hebben woensdag voor de vijfde dag op rij het verkeer in de buurt van het Malieveld in Den Haag geblokkeerd. Enkele honderden aanhangers van Extinction Rebellion zaten op een weghelft van de A12. Daardoor kon het verkeer via de snelweg de stad in, maar niet uit. Inmiddels zijn alle actievoerders in bussen meegenomen door de politie. De weg is weer open.
Net als bij de voorgaande blokkades riep de politie de demonstranten op om naar een plek tegenover station Den Haag Centraal te gaan. De meeste actievoerders luisterden hier echter niet naar. In plaats daarvan dansten velen van hen op het nummer Stayin' Alive van de Bee Gees. Na ongeveer een half uur begon de politie met het aanhouden van mensen die niet vrijwillig waren vertrokken.
Extinction Rebellion demonstreert tegen overheidssteun aan de fossiele industrie. De klimaatactiegroep zegt de weg elke dag te willen blokkeren, net zo lang tot de overheid alle financiële regelingen voor de fossiele industrie stopzet. Zaterdag werden in totaal ruim 2400 mensen aangehouden, zondag ruim 500, maandag meer dan 200 mensen en dinsdag waren het bijna 200 aanhoudingen.
Bij de blokkades van zaterdag en zondag zijn volgens de politie enkele tientallen minderjarigen aangehouden. Later liet de politie weten om die reden melding te doen bij Veilig Thuis, omdat de agenten zich "zorgen maken over het feit dat mensen hun kinderen meenemen naar een illegale protestactie". Het lijkt erop dat er woensdag geen kinderen aanwezig waren bij de blokkade.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden