Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

A12 weer volledig open na A12-blokkade door klimaatactivisten

A12 weer volledig open na A12-blokkade door klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten hebben woensdag voor de vijfde dag op rij het verkeer in de buurt van het Malieveld in Den Haag geblokkeerd. Enkele honderden aanhangers van Extinction Rebellion zaten op een weghelft van de A12. Daardoor kon het verkeer via de snelweg de stad in, maar niet uit. Inmiddels zijn alle actievoerders in bussen meegenomen door de politie. De weg is weer open.

Net als bij de voorgaande blokkades riep de politie de demonstranten op om naar een plek tegenover station Den Haag Centraal te gaan. De meeste actievoerders luisterden hier echter niet naar. In plaats daarvan dansten velen van hen op het nummer Stayin' Alive van de Bee Gees. Na ongeveer een half uur begon de politie met het aanhouden van mensen die niet vrijwillig waren vertrokken.

Extinction Rebellion demonstreert tegen overheidssteun aan de fossiele industrie. De klimaatactiegroep zegt de weg elke dag te willen blokkeren, net zo lang tot de overheid alle financiële regelingen voor de fossiele industrie stopzet. Zaterdag werden in totaal ruim 2400 mensen aangehouden, zondag ruim 500, maandag meer dan 200 mensen en dinsdag waren het bijna 200 aanhoudingen.

Bij de blokkades van zaterdag en zondag zijn volgens de politie enkele tientallen minderjarigen aangehouden. Later liet de politie weten om die reden melding te doen bij Veilig Thuis, omdat de agenten zich "zorgen maken over het feit dat mensen hun kinderen meenemen naar een illegale protestactie". Het lijkt erop dat er woensdag geen kinderen aanwezig waren bij de blokkade.

Meer uit Binnenland

Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

6 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

7 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

14 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

18 uur geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

18 uur geleden
Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

19 uur geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

1 dag geleden