A12 in Den Haag weer vrij na blokkade door Extinction Rebellion
DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij, meldde de gemeente rond 17.00 uur. Een deel van de weg werd eerder op zaterdag geblokkeerd door enkele honderden klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR).
Nadat de activisten geen gehoor hadden gegeven aan de oproep om te vertrekken, zette de politie een waterkanon in. Onder de demonstranten die werden afgevoerd was ook de bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg.
De politie heeft aan het begin van de middag acht actievoerders aangehouden voor belemmering. Zij hadden zich vastgeketend en maakten het de politie "actief" lastig om zich te laten verwijderen van de weg. Hun gegevens zijn geregistreerd, het Openbaar Ministerie bepaalt later of ze worden vervolgd. Later op de middag werden nog eens zo'n vijfhonderd demonstranten aangehouden voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Een persoon is aangehouden omdat die zich niet kon identificeren.
XR protesteerde met de actie tegen fossiele subsidies. Naast de blokkade op het Malieveld was ook een 'Protestival' aangekondigd, maar dat werd afgelast om harde windstoten.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
5 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
5 uur geleden