A12 in Den Haag weer vrij na blokkade door Extinction Rebellion
DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij, meldde de gemeente rond 17.00 uur. Een deel van de weg werd eerder op zaterdag geblokkeerd door enkele honderden klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR).
Nadat de activisten geen gehoor hadden gegeven aan de oproep om te vertrekken, zette de politie een waterkanon in. Onder de demonstranten die werden afgevoerd was ook de bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg.
De politie heeft aan het begin van de middag acht actievoerders aangehouden voor belemmering. Zij hadden zich vastgeketend en maakten het de politie "actief" lastig om zich te laten verwijderen van de weg. Hun gegevens zijn geregistreerd, het Openbaar Ministerie bepaalt later of ze worden vervolgd. Later op de middag werden nog eens zo'n vijfhonderd demonstranten aangehouden voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Een persoon is aangehouden omdat die zich niet kon identificeren.
XR protesteerde met de actie tegen fossiele subsidies. Naast de blokkade op het Malieveld was ook een 'Protestival' aangekondigd, maar dat werd afgelast om harde windstoten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
9 uur geleden