A12 bij Den Haag weer open na blokkade XR
DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is weer vrijgegeven na een urenlange blokkade van Extinction Rebellion (XR). Dat meldt de gemeente Den Haag. De blokkade van de Utrechtsebaan, zoals het Haagse gedeelte van de A12 heet, was rond 16.00 uur voorbij. Daarna duurt het altijd nog even voordat alle afzettingen zijn weggehaald, legt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie uit. Iets voor 17.30 uur was dat afgerond en is de weg in beide richtingen vrijgegeven.
Volgens de verkeersinformatiedienst van de ANWB was het op omliggende wegen drukker door de XR-blokkade. Zo weken veel mensen uit naar de N14 bij Leidschendam en was het ook druk in de Victory Boogie Woogietunnel, die onderdeel is van de Rotterdamsebaan en ook van en naar Den Haag leidt.
Klimaatactivisten blokkeerden zaterdagmiddag op diverse plekken verkeersknooppunten in Den Haag. Behalve op de Utrechtsebaan waren er ook protesten op de hoek van de Koningskade en de Zuid-Hollandlaan. De politie heeft de blokkades beëindigd en zette daarbij onder meer waterkanonnen in.
Met hun protest willen de XR-actievoerders afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies, waarmee onder meer belastingvoordelen worden bedoeld die bedrijven stimuleren om fossiele brandstoffen te gebruiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
23 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geleden