A12 bij Den Haag weer open na blokkade XR
DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is weer vrijgegeven na een urenlange blokkade van Extinction Rebellion (XR). Dat meldt de gemeente Den Haag. De blokkade van de Utrechtsebaan, zoals het Haagse gedeelte van de A12 heet, was rond 16.00 uur voorbij. Daarna duurt het altijd nog even voordat alle afzettingen zijn weggehaald, legt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie uit. Iets voor 17.30 uur was dat afgerond en is de weg in beide richtingen vrijgegeven.
Volgens de verkeersinformatiedienst van de ANWB was het op omliggende wegen drukker door de XR-blokkade. Zo weken veel mensen uit naar de N14 bij Leidschendam en was het ook druk in de Victory Boogie Woogietunnel, die onderdeel is van de Rotterdamsebaan en ook van en naar Den Haag leidt.
Klimaatactivisten blokkeerden zaterdagmiddag op diverse plekken verkeersknooppunten in Den Haag. Behalve op de Utrechtsebaan waren er ook protesten op de hoek van de Koningskade en de Zuid-Hollandlaan. De politie heeft de blokkades beƫindigd en zette daarbij onder meer waterkanonnen in.
Met hun protest willen de XR-actievoerders afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies, waarmee onder meer belastingvoordelen worden bedoeld die bedrijven stimuleren om fossiele brandstoffen te gebruiken.
Meer uit Binnenland
BROUWERSDAM (ANP) - Door een blikseminslag bij het terrein van Concert at SEA zijn zaterdag aan het begin van de middag technische problemen ontstaan, meldt de organisatie. Bezoekers van Concert at SEA werden korte tijd van het terrein gehouden.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanvallen die dit weekend hebben plaatsgevonden tussen Iran en de Verenigde Staten komen voor de Nederlandse Commandant der Strijdkrachten niet als een verrassing. "Het is niet onverwacht dat dit soort over en weer beschietingen gebeuren", zegt Onno Eichelsheim.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft zaterdagavond vanaf 20.00 uur code oranje afgekondigd in de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel vanwege zware onweersbuien. Volgens het weerinstituut kunnen de buien met grote hagelstenen van 2 tot 5 centimeter, zware windstoten en veel regen in korte tijd op meerdere plaatsen voor overlast en schade zorgen. De waarschuwing geldt in ieder geval tot 01.00 uur 's nachts.
3 uur geledenMARACAY (ANP) - Het reddingsteam van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) is vrijdag op zaterdagnacht geland in Venezuela om daar te helpen na de verwoestende aardbevingen van deze week. Het team landde om 01.30 uur Nederlandse tijd in Maracay in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waar zaterdagochtend brand woedde, blijft voorlopig dicht. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente onderzoekt de constructie van de begane grond van de garage, omdat die mogelijk instabiel is geworden.
3 uur geledenELL (ANP) - Voor het eerst sinds 2020 is sprake van een regionale superhittegolf in Nederland, meldt Weeronline. De temperatuur kwam zaterdag rond 10.00 uur boven de 30 graden uit in het Limburgse Ell en daarmee werd aan de voorwaarde voor een superhittegolf voldaan.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.
6 uur geleden