
A1 afgesloten na dodelijk ongeval bij Bathmen
BATHMEN (ANP) - Bij een ernstige aanrijding met meerdere voertuigen zaterdagavond rond 23.30 uur op de A1 bij Bathmen in Overijssel is één persoon omgekomen, meldt de politie op X.
Voor getuigen die de aanrijding hebben zien gebeuren wordt Slachtofferhulp ingeschakeld, zegt de politie. De komende uren is de snelweg in de richting van Apeldoorn afgesloten voor het onderzoek. De ANWB vraagt het doorgaand verkeer de uitwijkroute U-27 te volgen vanaf afrit Lochem.
Meer uit Binnenland
ABBENES (ANP) - Journalisten die verslag doen van de demonstratie van XR bij de A44 bij Abbenes, zijn weggestuurd door de politie. De aanwezige agenten hebben gezegd dat de journalisten anders worden opgepakt. Volgens de politie gaat het om een veiligheidsrisicogebied en is er sprake van een terroristische dreiging. Waaruit die dreiging bestaat, zegt de politie niet.
10 minuten geledenABBENES (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben maandag geprobeerd de A44 te blokkeren bij Abbenes in Noord-Holland. Het is ze echter niet gelukt om de snelweg te bereiken. De groep staat in een weiland naast de weg, omsingeld door agenten. De eerste betogers zijn gearresteerd, zien verslaggevers van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-minister Kajsa Ollongren is benoemd tot speciale vertegenwoordiger van de EU voor de mensenrechten. Dat heeft de EU-raad van buitenlandministers bekendgemaakt. Ollongren volgt de Zweed Olof Skoog op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het Catshuis heeft premier Dick Schoof maandagmiddag secretaris-generaal Mark Rutte van de NAVO ontvangen. Na een lunch krijgen ze samen een rondleiding over het terrein waar de NAVO-top wordt gehouden. Een gebied rond het World Forum, waar de top plaatsvindt, is grotendeels afgesloten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincies hebben afgelopen jaar 74,5 miljoen euro aan tegemoetkomingen in faunaschade moeten uitkeren. Dat is ruim 30 procent meer dan in 2023, toen ze 56 miljoen euro moesten betalen. In 2022 ging het om bijna 45 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de eerste dag van de NAVO-top heeft premier Dick Schoof een aparte ontmoeting met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. Ze spreken elkaar dinsdagmiddag op het Catshuis.
1 uur geledenSASSENHEIM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een aangekondigde blokkade van de A44 door Extinction Rebellion (XR) maandagmiddag. Bij een afrit van de snelweg staat een waterwerper opgesteld, zag een ANP-fotograaf. Ook is de Mobiele Eenheid langs de snelweg aanwezig en staan er meerdere ME-busjes bij Sassenheim.
1 uur geleden