Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

A-pier Schiphol in 2027 gereed, kosten stijgen naar 1,4 miljard

A-pier Schiphol in 2027 gereed, kosten stijgen naar 1,4 miljard

SCHIPHOL (ANP) - De nieuwe A-pier op Schiphol wordt in april 2027 in gebruik genomen, acht jaar later dan de luchthaven eigenlijk had gewild. Door de jarenlange vertraging valt de pier, het gedeelte waar reizigers vliegtuigen in- en uitstappen, ook veel duurder uit dan voorzien. Schiphol verwacht nu dat de totale kosten voor de pier stijgen tot bijna 1,4 miljard euro.

Schiphol doet de aankondiging nadat de luchthaven aan "een zeer nauwkeurige planning" heeft gewerkt met bouwbedrijf BAM, dat verantwoordelijk is voor het afbouwen van de pier. "We zijn blij dat we nu met vertrouwen vooruit kunnen kijken naar een nieuwe opleverdatum", zegt uitvoerend directeur Sybren Hahn, verantwoordelijk voor de infrastructuur op Schiphol.

De bouw van de A-pier is "verre van vlekkeloos verlopen", zegt Hahn verder. Zo was de bouwklus eerder in handen van Ballast Nedam en TAV, maar deze bouwbedrijven werden van het project afgehaald. Dat deed Schiphol na vertragingen en kostenoverschrijdingen. Daarop hebben de ondernemingen Schiphol in december aangeklaagd. Volgens Hahn droegen die ontwikkelingen "allemaal niet bij aan de voortgang".

Schiphol en BAM streven ernaar de pier eind 2026 op te leveren. In de periode daarna worden de nieuwe systemen getest en worden mensen die werken op de luchthaven ingewerkt.

Meer uit Financieel

Chinese economie vertraagt door lagere investeringen en productie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is aan het begin van het vierde kwartaal van 2025 sterker afgezwakt dan verwacht. Dat komt door een ongekende terugval in investeringen en een tragere groei van de industriƫle productie in oktober. Ook de groei van de winkelverkopen liep vorige maand iets terug.

7 minuten geleden
Duizenden ontslagen op komst, volgens CNV

UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

35 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 3 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.

1 uur geleden
Kwartaalomzet detailhandel ruim 4 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.

1 uur geleden
Zuid-Korea en VS bereiken akkoord over handel en veiligheid

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
VS schaffen tarieven verschillende producten Latijns-Amerika af

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentiniƫ, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.

6 uur geleden
ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.

7 uur geleden